Tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan uvedl, že hlášení o požáru dostalo hasičské operační středisko v 10.08 hodin­.

„Během údržbářských prací došlo k zahoření mazutu a k následnému výbuchu, při kterém byl zraněn jeden pracovník. Zraněný byl odvezen do nemocnice, sdělil Marvan.

„Výbuch požár uhasil. Ze zásobníku při příjezdu hasičů unikaly už jen páry. Hasičské jednotky po provedených měřeních a opatřeních předaly místo zásahu majiteli objektu,“ sdělil Lukáš Marvan.

Na místě událost vyšetřovala také Policie ČR. „Příčiny a okolnosti související s požárem a zraněním pracovníka policie vyšetřuje. K obecnému ohrožení a ke zranění dalších osob nedošlo,“ řekla litoměřická policejní mluvčí Alena Romová.

Reportér Deníku na místě už kolem půl dvanácté konstatoval, že v tuto dobu se ze zásobníku jen valí dým a požár je pravděpodobně uhašen.

„Ozvala se rána a střecha zásobníku poskočila. Začaly šlehat plameny,“ popsal svědek s tím, že takové zahoření mazutu nebylo první událostí tohoto druhu v papírnách.

Podle informace z MPP, které obdržel vedoucí stavebního úřadu a odboru životního prostředí Městského úřadu ve Štětí František Zwettler, šlo o menší vývin kouře, takže k zásadnímu ohrožení životního prostředí, hlavně ke zhoršení kvality ovzduší ve Štětí, nedošlo. „Na nás to nešlo. S papírnou jinak máme dohodu o informování se, abychom případně mohli obyvatelstvo varovat,“ dodal Zwettler.