Například při Půlnoční mši svaté, kterou v litoměřické katedrále sv. Štěpána celebroval zdejší biskup Jan Baxant, byli z preventivních důvodů přítomni také strážníci litoměřické městské policie.

Podle informací Deníku však během mší v okrese nedošlo k žádným výraznějším incidentům, při kterých by museli zasahovat strážníci nebo policisté.
Tradičně mnoho svátečně naladěných lidí si přišlo vychutnat Půlnoční mši také do lovosického kostela sv. Václava, kde mše začínala přesně v půlnoci.

„Nejsem věřící, ale na Půlnoční mši chodíme s přítelem pravidelně. U nás to patří ke Štědrému dni. O Vánocích je tady v kostele úžasná atmosféra, jen je tukaždoročně velká spousta lidí,“ uvedla čtyřiadvacetiletá Milena Nykodýmová z Lovosic.

Podle rovněž čtyřiadvacetiletého Michala Řepíka z Lovosic, dalšího z návštěvníků zdejší Půlnoční mše, je právě přeplněný kostel důvodem k tomu, že na tuto nejznámější mši nechodí ještě více lidí.

„Mám spoustu známých, kteří říkají, že sem nechodí kvůli tomu, že je kostel doslova přeplněný a že by nakonec stejně museli stát venku. Myslím si, že Půlnoční mše je opravdu populární. Sám se na ni těším celý advent. Až zde pro mne opravdu vyvrcholí Vánoce,“ vysvětluje Lovosičan.

Řada Půlnočních mší v okrese v letošním roce začínala od 22 a 24 hodin. Opět se vyskytly také výjimky. Například v Terezíně se uskutečnila již od 16.30 hodin. V litoměřické katedrále sv. Štěpána se uskutečnila od 16 hodin Vánoční mše svatá pro rodiny s dětmi, na které měl sídelní biskup Jan Baxant připraveno jako překvapení a dárek pro děti dvě stě lízátek.

Přeplněné kostely nejen v Lovosicích, Litoměřicích, ale také například v Třebenicích potvrzují dlouhodobý celorepublikový trend. Podle statistik chodí 24. prosince na Půlnoční mši až polovina z deseti milionů Čechů. Průzkumy také říkají, že je to právě mládež, která kostel v tento den navštěvuje stále ve větším počtu a z vlastní iniciativy.