Radost mohou udělat překrásnými polodrahokamy a z nich připravenými šperky, keltskými amulety, keramikou, hračkami všech možných druhů od klasických dřevěných až nejnovější hry. Příležitost mají i ti, kteří chtějí letos na vánočním stromku obměnit ozdoby. Na rynku je naleznete v různých podobách – skleněné, papírové, z perníku i dřevěné, vyřezávané laserem, které mohou posloužit rovněž jako pěkný dárek. Výběr je i v sortimentu občerstvení od klasických vepřových dobrot, halušek a klobás přes sladkosti jako je staročeský trdelník a palačinky až po pečené kaštany. Při sledování pořadu a prohlídce se můžete zahřát horkým čajem, grogem či svařeným vínem.

„V pátek jsme předali mateřským školám, které se zúčastnily tradiční soutěže ve zdobení vánočních stromků, odměny. Nebylo vítěze, všechny stromky byly svým způsobem jedinečné. Děti na jejich zdobení většinou použily vlastnoručně vyrobené ozdoby a i tentokrát přišly s novými nápady. Ti nejmenší se opět pobavili při zábavném pořadu Čertovsky popletené Vánoce, který udělá určitě pěknou tečku při zítřejším závěrečném dnu vánočních trhů,“ uvedla manažerka trhů Marie Jindřichová z pořádající společnosti Výstavy s.r.o. Litoměřice.

V soboru program začíná v 11 hodin koncertem Podřipského žesťového kvintetu, po něm zahraje Sváťovo dividlo loutkovou pohádku, s posluchači se rozloučí DIXI BAND a v hodinových blocích vyplní program Zdeněk Vrba s Ivou Hajnovou a diskotéka pro děti. Nedělní program začíná v 10 hodin a končí ve 14 hodin. Zážitkem pro milovníky hudby bude tradičně vystoupení BIG BANDu ZUŠ Litoměřice.