Tímto vánočním dárkem zakoupeným prostřednictvím Nadačního fondu Kalich udělal batolatům radost senátor Alexandr Vondra. Bazén byl umístěn do nových prostor v suterénu budovy, které Klubíčko obývá od září letošního roku.

„Díky stěhování do naší činnosti lépe vyhovujících místností jsme mohli zpestřit programovou nabídku,“ uvedla pracovnice Klubíčka Zuzana Legnerová.

Mezi nejoblíbenější patří úterní hudebně rytmická dopoledne. Velkému zájmu maminek a dětí se těší i cvičení s kojenci a batolaty.

Díky příspěvku Městského úřadu v Litoměřicích byla v Klubíčku vybavena výtvarná dílna kvalitním dětským nábytkem. Každý čtvrtek se tu totiž scházejí tvořivé maminky se svými ratolestmi, které postupně zapojují do výtvarných a rukodělných činností.

A právě zásluhou dobrovolnic z řad maminek je realizována řada akcí, které ženy samy koncipují a realizují. I díky jejich příspěvkům se daří Klubíčko provozovat. Například na adventním benefičním koncertu určeným celým rodinám dosáhl výtěžek z dobrovolného vstupného 2600 korun.

Úterní společný program s nadílkou terapeutického bazénu věnovaného senátorem Alexandrem Vondrou byl v letošním roce posledním.

„V Klubíčku se opět setkáme 6. ledna. Těšit se v lednu můžeme na pokračování pravidelných programů pro maminky s dětmi i předporodních kurzů. Chystáme rozšíření výtvarných dílen a měl by k nám zavítat i Sváťa se svým Dividlem,“ charakterizovala lednové akce Zuzana Legnerová.

Autor: Eva Břeňová