VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Před startem stavby stadionu pozvali občany

Litoměřice - Takřka patnáct let čekají Litoměřičané na dokončení zastřešení zimního stadionu. V Litoměřicích je jeden z posledních nezastřešených stadionů v republice. Od 15. prosince se začne s realizací projektu, který zastřeší, a dalo by se říci , že na stejném místě vybuduje nový zimní stadion.

5.12.2008
SDÍLEJ:

Zimní stadion v Litoměřicích čeká velká rekonstrukce.Foto: hclitomerice.cz

S nově zastřešeným stadionem přijde i velká finanční úleva pro místní hokejisty, protože celý srpen a půlku září musejí trénovat v Lovosicích, kde je hodina stojí 2000 korun. V nové hale budou moci trénovat od srpna až do půlky dubna.

V rámci úprav zimního stadionu bude celý prostor haly uzavřen. Dojde k rozšíření zemí a přibudou další možnosti využití haly. Projekt zachovává střechu haly, na jihovýchodní straně bude dostavěn objekt, v místě, kde jsou nyní pouze šatny, na třípodlažní.

V horních dvou podlažích vznikne ubytovna hotelového typu. Relaxační centrum a občerstvení bude ve druhém nadzemním podlaží na straně k hale. Směrem k hale jsou navrženy kabiny pro VIP hosty, klubovna a zázemí. Na severozápadní straně bude vystavěn další objekt, za tribunou pro diváky kde byl původně navrhován bowling s restaurací pro jeho návštěvníky. Z tohoto projektu prozatím sešlo. Vhodného nájemce zatím město hledá.

Na kratší jihozápadní straně bude ke strojovně chlazení přistavěna strojovna vzduchotechniky a tři kurty pro squash. Na protilehlé straně vznikne objekt, kam je naplánován tenisový kurt a zázemí.

Projekt bude převážně realizován z evropských fondů. Město Litoměřice patří mezi nejúspěšnější žadatele o dotace z Regionálního operačního programu Severozápad.

Celkem 208 milionů korun se mu podařilo získat na projekt přestavby zimního stadionu.

Na přestavbě zimního stadionu začínají první přípravné práce a to byl také důvod, proč zástupci firmy Chládek a Tintěra pozvali občany bydlící v okolí této stavby k veřejné diskusi.

„Jsme si vědomi, že takto rozsáhlá rekonstrukce lidem přinese určité nepohodlí. Proto jsme obešli všechny byty a každému jsme do schránkydali pozvánku na čtvrteční setkání,“ vysvětlil setkání výkonný ředitel firmy Jiří Ryvola.

Na setkání dorazilo asi patnáct lidí, kterým byl do detailu představen projekt a práce, které by měly v areálu stadionu probíhat. Někteří z nich si stěžovali na hluk při hokejových zápasech a vznik kryté haly tak vítají. Nejvíce se však sousedé stavby obávají bouracích prací a mimo hluku především vlivu na statiku jejich domů. Nebo toho, jak bude eliminována prašnost.

„Při posledním stříkání stropu stadionu vznikal zelený oblak barvy, který nám obarvil veškeré ovoce na zahradách a také prádlo, které jsme měli rozvěšené venku,“ stěžovala si jedna z účastnic setkání.

Dále veřejnost zajímalo, jakou trasou bude stavba zajišťována. Načež zaměstnanec městského úřadu Ladislav Pošík vysvětlil, že především bude využívána ulice Zahradnická, ale radnice jedná i o možnosti k vjezdu na stavbu využít prostoru bývalých mrazíren. Bohužel jednání jsou velmi obtížná a prozatím neúspěšná.

Dalším problémem, o kterém se diskutovalo, byla možnost parkování v ulici Zahradnická, kterou bude stavba zajišťována, během přestavby. V ulici je také ordinace lékaře, který má ze zákona zajištěnu možnost příjezdu pro pacienty. Všem, jak lékaři, tak i obyvatelům se jejich standard během stavby výrazně sníži. Rok a čtvrt tak budou muset lidé z okolí stavby vydržet nepříjemnosti spojené se stavbou. Pracovní doba na stavbě bude dvanácti a někdy i šestnácti hodinová. Pracovat se bude často i o sobotách a nedělích.

„Veřejnost budou asi nejvíce rušit bourací a demoliční práce na jedné z částí tribuny a pak běžné stavební práce na dostavbě dvou pater jedné z budov,“ řekl ředitel stavby Michal Novák.

Zimní stadion bude pro veřejnost i hokejový klub uzavřen 15. prosince po posledním zápase. Do konce roku pak už proběhne pouze jedno veřejné bruslení 31. prosince. Stavba by podle projektu měla být hotová v únoru 2010.

„Považujeme za slušnost sejít se s občany a omluvit se jim za potíže, které jim stavba bude přinášet. Čekali jsme na dnešní schůzce účast trochu větší. Ale je dobře, že jsme provedli alespoň navázání první kontaktu a nyní tak víme, že rozjezd komunikace s občany bude pomalejší. Důležité je ale to, že tento dialog bude trvalý. Počítáme s tím, že lidé začnou reagovat hlavně v průběhu této náročné a velké stavby. Provádíme postupně fotodokumentaci okolních domů, o tom, v jakém stavu jsou. Pokud někdo chce a pustí nás dovnitř svého domu, tak mu bez problému současný stav zdokumentujeme a můžeme ho i potom porovnat se stavem po dokončení stavby,“ dodal výkonný ředitel Jiří Ryvola.

Kvalita, rychlost a cena – to jsou hesla, která mohou využít i litoměřické stavební firmy, jež chce hlavní dodavatel firma Chládek a Tiňtěra při stavbě využít. K výstavbě nového stadionu přitom počítá mimo místních firem se spoluúčastí Skansky a Metrostavu.

Autor: Miroslav Valeš

5.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 25 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Sociální pracovník se vzděláním podle zákona o 108/2006 Sb, o sociálních službách ( dis, Bc., Mgr. v oboru sociálních služeb) na pracovní pozici:, sociální pracovník v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v Lovosicích, Náplní práce je aktivní motivace, aktivizace a spolupráce s ubytovanými ženami a jejich dětmi a mládeží. Pracovní doba je vždy od 7.30 h , Životopisy a motivační dopisy zasílejte na e mail: petra.buriankova@fchlovosice.cz do 31.8.2018, Pracovní místo bude obsazeno na základě výběrového řízení.. Pracoviště: Farní charita lovosice, azylový dům pro ženy a matky s dětmi, Terezínská, č.p. 731, 410 02 Lovosice 2. Informace: Petra Buriankova, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč

Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení dělník elektrotechnické výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: místo výkonu práce: Pražská č.p. 234, 411 18 Budyně nad Ohří. , Podstata práce spočívá v zapojování rozvaděčů nízkého napětí a v elektromontážních pracích. Přednost mají uchazeči vyučení v elektrooborech, pokud možno s praxí. , Způsob kontaktování zaměstnavatele: e-mailem, osobně na uvedené adrese (po - pá 7,00 - 15,00hod.).. Pracoviště: Etzpower, s.r.o. - provozovna, Pražská, č.p. 234, 411 18 Budyně nad Ohří. Informace: Zdeněk Vrána, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 456 Kč

Svářeči svářeč kovů. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22456 kč. Volných pracovních míst: 23. Poznámka: místo výkonu práce Lhotka nad Labem č.p. 86, 410 02 Lovosice 2 a Račice, 411 08 Štětí. Jedná se o stavbu a výrobu plavidel., Požadujeme:, - vyučen v oboru - může být nahrazeno délkou praxe a zkušenostmi z oboru - individuální posouzení, - osvědčení o kvalifikaci svářeče (diplom, průkaz, osvědčení, atest, kurzy, apod. , - praxe v loděnicích - výhodou, - práce v otevřených i zavřených prostorách loděnice za každého počasí, - práce fyzicky náročná, - různé typy svařování ., První kontakt telefonicky a e-mailem.. Pracoviště: Barkmet, a.s., provozovna lhotka nad labem, 410 02 Lovosice 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.

Výroba - Výroba Nástrojař 19 500 Kč

Nástrojaři Údržbář nástrojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 24600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , - čištění používaných nástrojů (kontrola poškození a výměna za nové) a jejich evidence, - kontrola funkčnosti nástrojů, - obrábění a zpracovávání kovových a práškových materiálů (SK), - opravy, úpravy a dokončování povrchů nástrojů, - spolupráce s výrobními procesy, - třísměnný provoz, Požadujeme: , - vyučení v technickém oboru (nástrojař nebo obráběč kovů), - odborné znalosti z oborů: čtení výkresové dokumentace, kovové , materiály a jejich vlastnosti, strojní součásti a polotovary a jejich , parametry, druhy obrábění a jejich podmínky, - dovednosti v technologiích soustružení, frézování, broušení, - organizace skladu nástrojů, , Nabízíme: , - zázemí silné nadnárodní společnosti, - možnosti vzdělávání a profesního rozvoje , - měsíční bonus v závislosti na pracovním výkonu, - měsíční bonus za docházku, - příspěvek na dojíždění dle vnitropodnikových pravidel , - týden dovolené navíc , - firemní dotované stravování , - příspěvek na penzijní nebo životní připojištění. Pracoviště: Aoyama automotive fasteners czech, s.r.o., Průmyslová, č.p. 1166, 410 02 Lovosice 2. Informace: Hana Smíšková, +420 730 891 239.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Týdeník Litoměřicko z 18. července 2018

Nový Týdeník Litoměřicko: Rozhovor s významným kardiologem i krásnou Veronikou

Ilustrační foto.

Kluci versus holčičky: V porodnici zatím děvčátka převálcovala chlapce

FOTO: Do Prackovic se vrátila škola pro policejní psy. Jediná svého druhu u nás

Prackovice n. L. - Stanice odchová až 120 policejních psů ročně. Pro celou republiku.

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

OBRAZEM: Nádherná podívaná! Noční bouřka přinesla úchvatnou hru barev

Ústecký kraj - Teploty kolem 30 stupňů Celsia vystřídaly v regionu v neděli večer bouřky. 

Lidé bez domova pomohli. Uklízeli černou skládku nedaleko Litoměřic

Litoměřice - I když na tom aktuálně nejsou nejlépe, dokáží pomoct. Řeč je o klientech terénního programu litoměřické organizace pro lidi v nouzi Naděje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT