VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Před startem stavby stadionu pozvali občany

Litoměřice - Takřka patnáct let čekají Litoměřičané na dokončení zastřešení zimního stadionu. V Litoměřicích je jeden z posledních nezastřešených stadionů v republice. Od 15. prosince se začne s realizací projektu, který zastřeší, a dalo by se říci , že na stejném místě vybuduje nový zimní stadion.

5.12.2008
SDÍLEJ:

Zimní stadion v Litoměřicích čeká velká rekonstrukce.Foto: hclitomerice.cz

S nově zastřešeným stadionem přijde i velká finanční úleva pro místní hokejisty, protože celý srpen a půlku září musejí trénovat v Lovosicích, kde je hodina stojí 2000 korun. V nové hale budou moci trénovat od srpna až do půlky dubna.

V rámci úprav zimního stadionu bude celý prostor haly uzavřen. Dojde k rozšíření zemí a přibudou další možnosti využití haly. Projekt zachovává střechu haly, na jihovýchodní straně bude dostavěn objekt, v místě, kde jsou nyní pouze šatny, na třípodlažní.

V horních dvou podlažích vznikne ubytovna hotelového typu. Relaxační centrum a občerstvení bude ve druhém nadzemním podlaží na straně k hale. Směrem k hale jsou navrženy kabiny pro VIP hosty, klubovna a zázemí. Na severozápadní straně bude vystavěn další objekt, za tribunou pro diváky kde byl původně navrhován bowling s restaurací pro jeho návštěvníky. Z tohoto projektu prozatím sešlo. Vhodného nájemce zatím město hledá.

Na kratší jihozápadní straně bude ke strojovně chlazení přistavěna strojovna vzduchotechniky a tři kurty pro squash. Na protilehlé straně vznikne objekt, kam je naplánován tenisový kurt a zázemí.

Projekt bude převážně realizován z evropských fondů. Město Litoměřice patří mezi nejúspěšnější žadatele o dotace z Regionálního operačního programu Severozápad.

Celkem 208 milionů korun se mu podařilo získat na projekt přestavby zimního stadionu.

Na přestavbě zimního stadionu začínají první přípravné práce a to byl také důvod, proč zástupci firmy Chládek a Tintěra pozvali občany bydlící v okolí této stavby k veřejné diskusi.

„Jsme si vědomi, že takto rozsáhlá rekonstrukce lidem přinese určité nepohodlí. Proto jsme obešli všechny byty a každému jsme do schránkydali pozvánku na čtvrteční setkání,“ vysvětlil setkání výkonný ředitel firmy Jiří Ryvola.

Na setkání dorazilo asi patnáct lidí, kterým byl do detailu představen projekt a práce, které by měly v areálu stadionu probíhat. Někteří z nich si stěžovali na hluk při hokejových zápasech a vznik kryté haly tak vítají. Nejvíce se však sousedé stavby obávají bouracích prací a mimo hluku především vlivu na statiku jejich domů. Nebo toho, jak bude eliminována prašnost.

„Při posledním stříkání stropu stadionu vznikal zelený oblak barvy, který nám obarvil veškeré ovoce na zahradách a také prádlo, které jsme měli rozvěšené venku,“ stěžovala si jedna z účastnic setkání.

Dále veřejnost zajímalo, jakou trasou bude stavba zajišťována. Načež zaměstnanec městského úřadu Ladislav Pošík vysvětlil, že především bude využívána ulice Zahradnická, ale radnice jedná i o možnosti k vjezdu na stavbu využít prostoru bývalých mrazíren. Bohužel jednání jsou velmi obtížná a prozatím neúspěšná.

Dalším problémem, o kterém se diskutovalo, byla možnost parkování v ulici Zahradnická, kterou bude stavba zajišťována, během přestavby. V ulici je také ordinace lékaře, který má ze zákona zajištěnu možnost příjezdu pro pacienty. Všem, jak lékaři, tak i obyvatelům se jejich standard během stavby výrazně sníži. Rok a čtvrt tak budou muset lidé z okolí stavby vydržet nepříjemnosti spojené se stavbou. Pracovní doba na stavbě bude dvanácti a někdy i šestnácti hodinová. Pracovat se bude často i o sobotách a nedělích.

„Veřejnost budou asi nejvíce rušit bourací a demoliční práce na jedné z částí tribuny a pak běžné stavební práce na dostavbě dvou pater jedné z budov,“ řekl ředitel stavby Michal Novák.

Zimní stadion bude pro veřejnost i hokejový klub uzavřen 15. prosince po posledním zápase. Do konce roku pak už proběhne pouze jedno veřejné bruslení 31. prosince. Stavba by podle projektu měla být hotová v únoru 2010.

„Považujeme za slušnost sejít se s občany a omluvit se jim za potíže, které jim stavba bude přinášet. Čekali jsme na dnešní schůzce účast trochu větší. Ale je dobře, že jsme provedli alespoň navázání první kontaktu a nyní tak víme, že rozjezd komunikace s občany bude pomalejší. Důležité je ale to, že tento dialog bude trvalý. Počítáme s tím, že lidé začnou reagovat hlavně v průběhu této náročné a velké stavby. Provádíme postupně fotodokumentaci okolních domů, o tom, v jakém stavu jsou. Pokud někdo chce a pustí nás dovnitř svého domu, tak mu bez problému současný stav zdokumentujeme a můžeme ho i potom porovnat se stavem po dokončení stavby,“ dodal výkonný ředitel Jiří Ryvola.

Kvalita, rychlost a cena – to jsou hesla, která mohou využít i litoměřické stavební firmy, jež chce hlavní dodavatel firma Chládek a Tiňtěra při stavbě využít. K výstavbě nového stadionu přitom počítá mimo místních firem se spoluúčastí Skansky a Metrostavu.

Autor: Miroslav Valeš

5.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Specialista na počítačovou techniku Pavel Grunzner.

Jak chránit svůj počítač před hackery? Používejte selský rozum, říká odborník

Počítání výtěžku Tříkrálové sbírky v Diecézní charitě v Litoměřicích.
4

Rekordní koleda. Lidé dali Třem králům statisíce korun

Litoměřická radnice přispěla hasičům na vybavení

Litoměřice - Stotisícový dar od města Litoměřice opět pomohl profesionálním hasičům.

FOTO: Na Telnici se konečně rozjela lanovka, lyžovaly stovky lidí

Telnice - O víkendu panovaly na Telnici ideální lyžařské podmínky. Podívejte se na naší fotogalerii.

Stadion udeřil až v poslední třetině

Litoměřice - Utkání 41. kola WSM Ligy by se v klidu mohlo nazvat reklamou na hokej. Oba týmy předvedly velmi aktivní hru s velkým množstvím střeleckých příležitostí, které zachraňovali velmi obětaví gólmani.

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé lednové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do pátku 26. ledna do 12 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>