Podle lovosického místostarosty Vladimíra Johna tím město chce řešit havarijní stav střech plaveckého bazénu a rozšířit sportoviště. „Nápad zastřešit venkovní hřiště vznikl zhruba před čtyřmi lety. Protože je házenkářská hala Chemik po celý den zcela vytížena jak házenkáři, tak florbalisty, je potřeba rozšířit kapacitu sportovišť a pomoci městu dalším hřištěm i pro jiné míčové sporty,“ říká místostarosta.

Pokud by bylo venkovního hřiště na házenou rozšířeno, vznikl by tu zastřešený prostor využívaný jako házenkářské a basketbalové hřiště a tři tenisové kurty.

„V případě, že by se nám podařilo projekt realizovat, byla hala dokonce vybrána jako místo, kde by v době olympijských her pořádaných v České republice probíhal turnaj házené,“ řekl. Navíc by se tu podle jeho slov mohly pořádat i kulturní akce až pro tisíc diváků.

#nahled|https://g.denik.cz/11/c7/lovosice_rejnok_arena_denik_fotodne.jpg|https://g.denik.cz/11/c7/lovosice_rejnok_arena.jpg|LOVOSICKÁ ARÉNA. Multifunkční hala Lovosice, která by mohla být využívána nejen pro sport, ale i kulturu. Je součástí strategického plánu města, studii zpracovala firma AGN. Infografiku poskytl Městský úřad Lovosice.#

Science fiction?
„Je to nereálný a nerealizovatelný projekt, který není v silách města. Nejen jeho výstavba, ale i jeho budoucí režije – náklady na provoz, údržbu, energie. O to víc, že v osm kilometrů vzdálených Litoměřicích se vybudování multifunkční sportovní haly také připravuje,“ oponuje zastupitel Jan Piegl.

Akce by podle něj jednorázově zatížila městský rozpočet, i přes získanou dotaci. S rozšířením hřiště nesouhlasí a rekonstrukci sportovišť navrhl rozložitdo několika let.

Podle mínění místostarosty Johna by právě nové, moderní „zcelené“ zastřešení areálu a další úpravy sportovišť snížily jejich vysoké energetické náklady. „Za energie sportovišť teď město vydává osm milionů korun ročně. Ty by se poté mohly odhadem snížit o 30 až 40 procent,“ uvedl.

Studie je již zpracována. Přestože za ni ústecká firma AGN architekta Vladimíra Nováka letos v květnu fakturovala městu Lovosice zhruba 260 tisíc korun, podle lovosického místostarosty Vladimíra Johna město peníze firmě zaplatilo za geometrické zaměření házenkářské haly, za zpracování protipožární studie a za dokumentaci pro zřízení místa v hale pro televizní přenosy.

„Studii multifunkční haly připravila firma AGN pro město zdarma jako sponzorský dar,“ sdělil místostarosta John.

Zastupitelé ale nevědí, kdo rozhodl o tom, aby byla studie vypracována. „Požaduji, aby rada města vysvětlila, za základě jakého rozhodnutí byla vystavena objednávka a následně od firmy AGN vystavena faktura na 261 800 korun,“ prohlásila předsedkyně kontrolního výboru a lovosická zastupitelka Vladimíra Nováková.