V těchto zdravotnických a sociálních zařízeních proběhne v průběhu dvou dnů mikulášská nadílka, kterou pro děti organizují pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích ve spolupráci se střední pedagogickou školou a Sváťovým dividlem.

Mikuláš s čertem přijdou za dětmi hospitalizovanými na dětském oddělení 5. prosince kolem deváté hodiny, o hodinu později pak dorazí do Srdíčka. V dětské domově a Klokánku provozovaném Fondem ohrožených dětí proběhne mikulášská nadílka 8. prosince. V dětském domově od 14 hodin, v Klokánku od 15 hodin a v Naději od 16 hodin.

„Máme připraveny nejen balíčky, ale i pohádku,“ uvedla sociální pracovnice Městského úřadu v Litoměřicích Jana Hanousková.

Nejen na děti myslí v době adventu pracovníci litoměřické radnice. Na své si přijdou i nejstarší obyvatelé města. Již ve středu 3. prosince proběhne v domě kultury od 14 hodin adventní posezení pro seniory, kterým je více než 75 let. V připraveném kulturním programu vystoupí orchestr základní umělecké školy, fakír, Pichlovanka.

„Za více než stovkou seniorů, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou zúčastnit kulturního odpoledne v domě kultury, přijdou do jejich domovů žáci Základní školy Boženy Němcové s balíčkem a vánočkou,“ dodala sociální pracovnice úřadu Jitka Salusová.

Balíčky a přáníčka vyrobená dětmi 1. mateřské školy dostanou i obyvatelé domovů důchodců, které navštíví zástupci sociálního a zdravotního odboru městského úřadu 10. prosince.

Autor: Eva Břeňová