Většina měst ji letos nijak nerozšiřovala. Výjimkou jsou pouze Litoměřice, které do vánoční výzdoby opět investovaly. Letos to bylo dvě stě padesát tisíc korun. „Nově byla nazdobena Masarykova ulice. Z věže kostela spouštíme další světélkující vodopád,“ informoval před několika dny ředitel litoměřických technických služeb Jan Smolík.

Štětí letos nic, Roudnice za rok
Ostatní města na Litoměřicku se do podobně rozsáhlého rozšíření výzdoby nepustila. „Zanechali jsme vše při starém tak, jak to bylo v loňském roce,“ uvedl Antonín Šimral, místostarosta Štětí.

Nových vánočních světelných motivů se letos nedočkají ani Roudničtí. „Výzdoba zůstane pro letošní rok ve stejném rozsahu jako v loňském roce. Původně jsme chtěli nazdobit Špindlerovu ulici. Rozhodli jsme se však, že tuto akci necháme na příští rok. Je to kvůli tomu, že by dodavatel zařízení nejspíše nestihl dodat všechny prvky výzdoby do začátku prosince,“ vysvětlil Martin Chudoba, ředitel Roudnických městských služeb.

V těchto dnech bude také probíhat slavnostní rozsvěcení vánočních stromků na náměstích měst regionu. Například v Roudnici nad Labem se tato akce uskutečnila v neděli, Štětští plánují rozsvícení stromu na Novém náměstí na dnešní 18. hodinu. Vše doplní koledy v podání pěveckého sboru a občerstvení.

V Litoměřicích se vánoční smrk rozzáří v pátek 5. prosince. Tak jako v ostatních městech je tato akce tradičně velkou společenskou událostí s účastí několika tisíců lidí.

V Litoměřicích budou koledy i Upír
„Již v 16 hodin zahájí trubači kulturní program, ve kterém nebudou chybět soutěže, písničky a koledy,“ uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková. V 16.40 začne pekelná show Václava Upíra Krejčího.

Vánoční ozdoby rozzáří vánoční strom úderem 18. hodiny, kdy se slova chopí starosta města. Program na Mírovém náměstí ukončí Old Stars band s Rosťou Pechouškem.