S vědomím, že město začne shánět peníze na projektovou dokumentaci, později bude muset sehnat vhodnou dotaci a nakonec zřejmě i samo uhradí finanční spoluúčast k získané dotaci.

Celá akce bude finančně náročná. Projektová dokumentace má stát zhruba tři miliony korun, samotná realizace je odhadována na 80 milionů korun.
Peníze na projektovou dokumentaci začne město shánět na kraji. „Ústecký kraj je pro to vybudovat cyklookruh na levém i pravém břehu Labe až po přívoz Velké – Malé Žernoseky a vybudovat cyklostezku kolem píšťanského jezera,“ věří v jeho podporu lovosický místostarosta Vladimír John.

S lávkou, jež má stát poblíž žernoseckého přívozu, souhlasí jak obec Píšťany, tak i Správa CHKO České středohoří, Povodí Labe a Ředitelství správy dopravních cest.

„Počítáme, že by dotace na samotnou výstavbu lávky tvořila asi osmdesát procent částky a zbylých dvacet procent by zaplatilo, dejme tomu, město. Obec Píšťany může se svým rozpočtem nanejvýš udělat k lávce chodník,“ řekl zastupitelům místostarosta.

VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR V DISKUZI POD ČLÁNKEM

Zároveň připomněl, že Píšťany ročně hospodaří s částkou kolem 1,5 milionu korun, takže není pravděpodobné, že by na lávku mohly z rozpočtu peníze přidat, což potvrdil i píšťanský starosta Milan Šedina.

Do rozpočtu Lovosic na příští rok by se podle Martina Dlouhého, vedoucího odboru regionálního rozvoje a správy města, projektová dokumentace na výstavbu lávky ještě dostat neměla. Realizaci stavby samotné odhaduje na roky 2010 – 2011.