A to i přesto, že litoměřická Správa a údržba silnic umístění zmiňované značky v této lokalitě původně navrhovala. „Plánovali jsme její umístění na silnici z Lovečkovic směrem na Mukařov. Děčínskou stranou to však bylo zamítnuto,“ vysvětlila Lenka Holovská, vedoucí provozovny Správy a údržby silnic Ústeckého kraje v Litoměřicích.

Povinnost použití zimních pneumatik měla platit na komunikaci, která patří na Litoměřicku k nejkrizovějším. Právě v zimním období bývá silnice často zavátá. Mnohdy jsou zde sněhové jazyky a vysoké závěje, na jejichž odklízení silničáři každoročně vysílají těžkou techniku.

Velkým příznivcem návrhu na umístění značení není ani starosta Lovečkovic Václav Pavlík. „Každý řidič by měl vědět, že když jede v zimě do vyšších poloh, může ho potkat nepříznivé počasí, sníh a závěje. Podle toho by měl být také vybaven,“ říká starosta.

Na Litoměřicku tak není dosud umístěna jediná dopravní značka, která by použití zimních pneumatik přikazovala. Naopak měla by být umístěna na některých úsecích dálnice D8 v okolí státní hranice se SRN. Další označené úseky mají být v Krušných horách. Zimní pneumatiky mohou nahradit řetězy. Osobní auta do hmotnosti 3,5 tuny musí mít hloubku vzorku nejméně čtyři milimetry na všech čtyřech kolech. Vozidla nad 3,5 tuny mají předepsáno šest milimetrů na hnané nápravě. Značka platí od listopadu do dubna.