Na rekonstrukci chátrajícího a z velké části nevyužívaného objektu totiž získala dotaci, díky níž tu vznikne počítačová učebna, kterou by mohly děti využívat, a z bývalé školy se stane Centrum celoživotního vzdělávání. Finanční spoluúčast obce k získané 4,5milionové dotaci představuje částku 1,5 milionu, což je prakticky polovina jejího ročního rozpočtu.

Podle vedení obce je to však dobrá investice. Jak uvedl místostarosta Ladislav Pešek, bez dotace by obec s 280 obyvateli a třímilionovým ročním rozpočtem na zásadní rekonstrukci budovy neměla.

„V obci je zhruba pětašedesát činorodých důchodců, máme tu spolek myslivců, automotoklub i hasiče. Ti všichni se potřebují někde společně scházet,“ vysvětluje místostarosta Pešek. „Objevil se vhodný dotační titul, rychle jsme zareagovali a byli úspěšní,“ říká o dotaci získané od Státního zemědělského intervenčního fondu.

Díky ní byl celý vnitřek budovy kompletně zrekonstruován – rozvaděče elektrické energie, stropy a podlahy, sociální zařízení, vzniklo tu školící středisko i jeho zázemí. Budova bude ekologicky vytápěna peletami.

Školící středisko
Školící středisko, což je počítačová učebna s interaktivní tabulí a možností promítání, obec nabídne k využití jak školákům, tak spolkům a organizacím k pořádání školení. „Zájem by byl. To máme zjištěné,“ uvedla starostka.

A to i mezi místními lidmi. „Původně jsme měli v obci jeden počítač s veřejným přístupen na internet, o který byl velký zájem. Teď budeme mít k dispozici učebnu se sedmi osobními počítači,“ dodala.

V současné době práce finišují. Rekonstrukce probíhala od letošního července, dokončena bude do konce listopadu. První pořádanou akcí má být vánoční setkání seniorů.