Po smyku na uklouzaném sněhu tu skončil v příkopu vůz, který nedokázaly vyprostit ani dva terénní automobily současně. Pomohl až přivolaný traktor.
„Je to tu hrozné. Silnice je hodně špatně udržovaná. Když je potřeba, aby ji posypali, musíme zavolat, aby vůbec někdo přijel,“ zlobí se Ivona Trnková, řidička havarovaného vozu.

Podle ní většinou silničáři komunikaci jen prohrnou pluhem, ale na posyp již nedojde. „Bojíme se o zdraví, do Lbína nejezdí autobusy, a tak každý den vozíme děti do školy a ze školy. Máme strach, abychom je nezranili,“ vysvětluje řidička.

Podobná situace jako v pondělí po poledni je podle zdejších obyvatel běžná. „Tyto problému jsou tady bohužel časté,“ potvrzuje Ivan Vlček ze Lbína.
Podle Lenky Holovské z litoměřické Správy a údržby silnic, která má údržbu zmíněné komunikace na starost, však na toto místo technika zajíždí v pravidelných intervalech.

„Tuto silnici udržujeme. V pondělí jí projel sypač v ranních hodinách, později pluh. Další sypač zde jel okolo půl druhé odpoledne,“ informovala Lenka Holovská.

Právě Lbín patří v okrese Litoměřice k místům, kde je každoročně nejvyšší sněhová pokrývka. V pondělí odpoledne činila přibližně patnáct centimetrů, další sníh by však měl padat v příštích dnech, což nahrává zejména lyžařům.

Problémy nebyly
Další vážnější problémy v dopravě na Litoměřicku podle informací Deníku v posledních dnech v souvislosti se sněhem nevznikly.

Přibylo nehod
„Od pátku do neděle vyjeli dopravní policisté v okrese celkem ke čtyřiadvaceti dopravním nehodám. I přes rozmary počasí se nehody obešly bez zranění. Řidiči ale podcenili kluzkost mokrých a zasněžených silnic a to se projevilo právě v nehodovosti. Celá polovina nehod byla zapříčiněna nepřiměřenou rychlostí. Škoda dosáhla téměř k 600 tisíc korun. Alkohol policisté ani u jednoho z havarujících řidičů nezjistili,“ konstatovala mluvčí litoměřické policie Alena Romová.

Pozor na značku
V okrese Litoměřice se také objevila nová značka upozorňující řidiče na nutnost použití zimní výbavy na označeném úseku. Značka, která přikazuje použití pneumatik se zimním vzorkem je umístěna v okolí Lovečkovic. Řidiči, který na označený úsek vjede s klasickým letním obutím hrozí pokuta.

Zranění neevidují
Zvýšený počet přijatých pacientů v souvislosti se sněhem a námrazou neeviduje ani litoměřická nemocnice, jak potvrdil Jiří Štverák, náměstek ředitele Městské nemocnice Litoměřice.