Místo, které během víkendu navštěvují desetitisíce lidí při tradičních trzích, by mělo přes týden patřit právě školákům. Základem má být dopravní hřiště, ve druhé části je pak pro děti připravena „zoo“, ve které mají možnost setkat se s klasickými domácími a hospodářskými zvířaty, v další části pak školáci uvidí pestrou přehlídku květin, stromků a polních plodin.

Podle plánů organizátorů by přímo na místě mohla probíhat výuka předmětů, kde se děti setkávají s poznáváním hospodářských zvířat a životem na vesnici.
„Děti postupně ztrácejí povědomí a přehled o životě na vesnici. Vše se rychle mění a dnešní školáci již téměř nemají, kde se setkat s hospodářskými zvířaty. Řada dětí, a dokonce mladých lidí již neví, jak vypadá například živá husa, nebo koza. To bylo dříve nemyslitelné,“ naznačuje důvody, které vedly k založení unikátního výukového místa Miloslav Čmejla, jeden z organizátorů.

Hlavní důraz při výuce však podle něj bude kladen na dopravní hřiště. „Bezpečnost dětí v silničním provozu je důležitá. Počet nehod, jejichž účastníky jsou děti, totiž neustále stoupá a je alarmující, věříme, že toto netradiční dopravní hřiště napomůže bezpečnosti dětí,“ vysvětluje Miloslav Čmejla.

V úterý na netradiční hřiště dorazili první školáci. Mezi nimi v oblibě jednoznačně vítězila „venkovská zoo“. „Líbí se mi tu moc, hlavně zvířátka,“ odpověděl na dotaz Deníku Lukáš Košťál z třetího ročníku Základní školy ve Mšeném – lázních. „Nejvíce se nám líbil králík, morče a kůň,“ doplnila jeho spolužačka Kateřina Lišková.

K vidění tu jsou například koza, husa, kachna, slepice, lama, ovce, holubi a řada dalších zvířat. „Z počátku jsme nevěděli, co tu od toho máme čekat, ale myslím si, že dětem se tu nakonec moc líbí,“ dodala Renata Malá, učitelka, která do Ředhoště s dětmi přijela ze Mšeného – lázní.