Doprovázela je řada akcí – výstava v muzeu nazvaná „Mosty přátelství aneb Míšeň a Fulda se představují“, kde se prostřednictvím několika desítek exponátů míšeňského porcelánu a fuldské fajáns keramiky partnerská města prezentovala, společný koncert pěveckých sborů Salto Vocale z Fuldy, Choru de Junge z Míšně a Pánů kluků z Litoměřic, kulturním programem žáků základních škol, základní umělecké školy a dalších.

V sobotu odpoledne se starosta Míšně Olaf Raschke a Fuldy Bernard Möller společně s místostarostou Jiřím Landou vydali na Střelecký ostrov, kde zasadili tři stromy symbolizující dlouhotrvající přátelství mezi městy. Míšeňští si přáli zasadit buk, který je pro ně národním stromem stejně jako pro Čechy lípa. Fuldští zase zasadili buk, protože v okolí jejich města rostou bukové lesy.

Vyvrcholením akce byla sportovně laděná soutěž měst na Mírovém náměstí. Domácí zvítězili na plné čáře. Prvenství si odneslo oranžové družstvo Litoměřičanů vedené radním Radkem Lončákem. Druhou příčku obsadilo červené družstvo Litoměřičanů vedené zastupitelem Petrem Kvapilem. Třetí skončila Fulda.

AUTOR: Eva Břeňová