„Jsem naštvaná. Nevěděli jsme o tom, že má město dva volné pozemky. Na seznamu žadatelů jsem už pět let a čekám, že mi město volný pozemek nabídne. Na tento postup jsem byla několikrát upozorněna,“ zlobí se Soňa Čepeláková.

Přestože Markéta Povová, vedoucí majetkosprávního odboru Městského úřadu v Lovosicích, tvrdí, že si zájemci našli tyto pozemky aktivně sami, zastupitel Hauf veřejně poděkoval na jednání zastupitelstva starostovi Janu Kulhánkovi za to, že ho o pozemku pro syna informoval. Úředníci pak už měli jednat na základě žádostí.

„Informace o pozemcích spolu se jmény žadatelů byly zveřejněny na úřední desce na přelomu srpna a září, kdy se k nim mohli lidé vyjadřovat. Nikdo připomínky neměl, materiály jsme tedy připravili k projednání do zastupitelstva,“ dodala Markéta Povová.

„Vadí mi, že odněkud vytáhli dvě parcely a rozhodli o jejich přidělení tzv. aktivním a pespektivním lidem. Jako jednoho z prvních žadatelů na tomto historickém seznamu uchazečů o pozemek i jako bývalého lovosického zastupitele mě tenhle přístup mrzí,“ reaguje na rozhodnutí zastupitelstva Pavel Bojko.

Oba nezasíťované pozemky se nacházejí v ulici Sadová. Zastupitelstvo odsouhlasilo prodej celkem deseti pozemků v této lokalitě už před pěti lety, podle místostarosty Vladimíra Johna se ale tyto dva pozemky prodat nepodařilo a od té doby o ně nikdo zájem neprojevil. Až nyní.

Na děkovná slova zastupitele Jiřího Haufa, která přítomné zastupitele i veřejnost pobavila, starosta Jan Kulhánek říká: „Já to nekomentuji. Každý si může říct na svá ústa, co chce. Zastupitelé o prodeji pozemku rozhodovali dvakrát, naposledy před deseti měsíci. Tehdy zastupitelstvo rozhodlo neprodat.“
Podle starosty chce město nabízet zájemcům pozemky připravené.

V současné době je zpracovávána prováděcí dokumentace pro vydání stavebního povolení na zasíťování pozemků v lokalitě Vinný lis pod Lovošem. Tady má vzniknout zhruba 90 zasíťovaných parcel pro výstavbu rodinných domků.

„Dokumentace pro stavební povolení má být dokončena do konce února 2009. Věříme, že v první polovině příštího roku vysoutěžíme zhotovitele stavby, aby byly parcely během srpna až září připraveny k předání zájemcům o bydlení,“ říká místostarosta Vladimír John.

Zastupitelstvo má podle něj v listopadu rozhodnout, jaký model bude přijat, jak bude financován a jakým způsobem budou uchazeči o stavební parcely vybíráni. Odhadem v listopadu až prosinci by měli být tito lidé seznámeni s konkrétnějšími podmínkami.

Na pozemcích na Holoubkově by pak měl soukromý investor vybudovat v průběhu let 2009 – 2013 obytné domy se 234 byty. Za pozemky městu zaplatí 14 milionů korun.