„Na mimořádném jednání zastupitelstva bude rozhodnuto, kdo se dražby za město zúčastní a především o maximální částce, kterou za bazén město bude ochotno zaplatit,“ říká Vlastimil Sýkora, mluvčí roudnického městského úřadu. Jak dále uvedl, přesný termín mimořádného jednání zastupitelů zatím není znám.
I kdyby město dražbu vyhrálo, neznamená to, že by byl bazén ihned otevřen. Po několikaměsíční odstávce veškeré techniky a jen drobných investicích do údržby v posledních letech je totiž technické zázemí bazénu ve špatném stavu.
Podle Martina Chudoby, ředitele Roudnických městských služeb, bude otevření bazénu trvat více než měsíc. „Máme sestavený harmonogram, ze kterého vyplývá, že ke spuštění provozu by mohlo dojít za 35 dní od předání objektu, pokud se ovšem neobjeví některé skryté vady,“ vysvětluje Martin Chudoba.
Miliony do techniky
Areál plaveckého bazénu si však v dalších letech vyžádá další milionové investice do technického zázemí. „Máme posudek odborné firmy, který říká, že v příštích třech letech bude do bazénu nutné investovat dvaadvacet milionů korun,“ dodává Martin Chudoba s tím, že tato částka může být ve výsledku až o dvacet procent vyšší, ale i nižší.
„Zkázou“ pro roudnický bazén i koupaliště byly povodně v roce 2002, kdy došlo k počátku problémů, které vyústily v současnou situaci.
„Na rekonstrukci povodní poničeného koupaliště se nám podařilo získat dotaci, později byla tato částka, bohužel, pokrácena. Do toho přišly povodně v roce 2006, které narušily statiku starého tělesa natolik, že muselo být založeno nové úplně jinak, čímž došlo k navýšení finančních prostředků, na které jsme, bohužel, už neměli. I přes příslib navýšení dotací v roce 2007 nám tyto navýšeny nebyly. I přesto jsme ve stavbě pokračovali. Nechtěli jsme přerušit dostavbu bazénových těles. Tím vzniklo zadlužení,“ popsal Deníku Vladimír Kopal, předseda ČAC.