Ačkoli je zeď v katastrofálním stavu již od začátku roku, s její rekonstrukcí se ještě nezačalo. Dřívější opravě totiž bránily nejasnosti ohledně jejího majitele.
„Zeď tvoří hranici mezi pozemkem Sokola a samotnou řekou, která patří Zemědělské vodohospodářské správě. Není tedy jasné, kdo ji má opravit,“ řekl Deníku před časem Vítězslav Ludwig ze Sokola Třebenice.

Rada města na špatný stav zdi před půl rokem upozornila místní Sokol a požadovala, aby ji opravil. Sokol tedy zažádal o dotaci u Sokolské župy Podřipské se sídlem v Roudnici nad Labem, která nedávno peníze přislíbila. „Mělo by jit asi o 70 tisíc korun, což by nám mělo náklady na celou stavbu pokrýt,“ upřesnil Ludwig.

Město odveze suť
Ještě před měsícem přitom Sokol zvažoval, že se o část nákladů podělí s městem. To nakonec pomůže pouze nefinančně. „Rada Třebenic se na svém zasedání na začátku srpna dohodla na tom, že při opravě zdi pomůže s odvozem kamení a hlíny na skládku SONO plus,“ řekl třebenický starosta Václav Vobořil.

Sokol je přesto spokojen s tím, jak se celá záležitost nakonec vyřešila. „Zatím nevíme, kdy by se stavba měla realizovat. Dotaci máme sice slíbenou, ale o detailech s župou stále ještě jednáme. Přesto doufám, že vzhledem ke stavu zdi se nám povede ji opravit ještě letos,“ dodal Ludwig.

AUTOR: Petra Šťastná