Původní termín, tedy prvního září, kdy měl být plavecký areál na pravém břehu řeky Labe otevřen, totiž neplatí. Převod budovy do majetku města Roudnice se zástupcům radnice a Českého athletic clubu (ČAC) nepodařilo ještě dořešit.

Otevření bazénu bude podle informací Deníku nejspíše bránit také nevyhovující stav techniky, která zajišťuje provoz krytého plaveckého bazénu. „Termín prvního září se postupem času ukázal jako nereálný. Na zajištění provozu intenzivně pracujeme, ale situace je velice složitá,“ vysvětlil starosta Roudnice nad Labem Zdeněk Kubínek.

Užít vodních radovánek si tak nebudou moci obyvatelé Roudnice a okolí ještě další týdny, případně měsíce. Plavecký areál totiž byl pro plavce jediným útočištěm také v letních měsících, protože místní koupaliště, o jehož popovodňovou rekonstrukci se rovněž staral ČAC, ještě není zprovozněno.

Roudničtí zastupitelé na svém červnovém zasedání rozhodli o převedení krytého plaveckého bazénu do majetku města. O jeho provoz by se měly starat Roudnické městské služby.

Převod však dosud komplikují další okolnosti. Jakékoliv nakládání s majetkem Českého athletic clubu je totiž znemožněno jednak exekucí, jednak je blokováno několika ministerstvy, která poskytla dotace na obnovu areálu po povodních. ČAC se dostal do finančních problémů kvůli nutné rekonstrukci koupaliště po povodních v roce 2002 a následně o čtyři roky později.

„Na rekonstrukci povodní poničeného koupaliště se nám podařilo získat dotaci, později byla tato částka, bohužel, pokrácena. Do toho přišly povodně v roce 2006, které narušily statiku starého tělesa natolik, že muselo být založeno nové těleso úplně jinak, čímž došlo k navýšení finančních prostředků, na které jsme, bohužel, už neměli. I přes příslib navýšení dotací v roce 2007 nám tyto dotace navýšeny nebyly. I přesto jsme ve stavbě pokračovali. Nechtěli jsme přerušit dostavbu bazénových těles. Tím vzniklo zadlužení,“ popsal Deníku Vladimír Kopal, předseda ČAC.