„Oslovili jsme 88 obcí, které samy na financování svých nápadů nestačí, a jejichž žádosti nebyly uspokojeny v rámci projektů vyhlášených Ústeckým krajem. Žádat peníze mohou na ministerstvu do konce srpna,“ uvedla hejtmanova mluvčí Naďa Kocábková.

Liběšice
Z mimořádných peněz se chystají zaplatit hned dva projekty v Liběšicích. „Příští pondělí odešleme žádost o peníze na multifunkční hřiště pro veřejnost, které hodláme vybudovat ze starého školního hřiště. Také máme vypracovaný projekt na úpravu návsi,“ řekla starostka Liběšic Alena Knobová. Oba dva projekty by mohly být dokončeny do letošního listopadu. Liběšičtí by si tak mohli přijít na částku přesahující dva miliony korun.

Úštěk
Také v Úštěku chtějí peníze využít na dětské hřiště. U rybníka Barvíř by do konce listopadu měl vyrůst oplocený hrací areál s houpačkami, baketbalovými koši, hracím domečkem, ale i sestavou pro hendikepované děti. Stát by měl dva miliony. „Příští týden se chystám ministerstvu odeslat žádost o dotaci. Pokud bude vyřízena kladně, a já předpokládám, že ano, pak začneme stavět hned v září,“ řekl úštěcký starosta Bohumír Jasanský.

Lovečkovice
Jedním z projektů, který také dostal druhou šanci, byl plán Lovečkovic na rekonstrukci náčkovické kapličky. Lovečkovičtí se ale rozhodli možnosti nevyužít.
„Když nám z kraje nebylo vyhověno, zažádali jsme si na okrese. Tam jsme potřebných 300 tisíc získali, takže by nemělo smysl žádat o ně znova,“ vysvětlil lovečkovický starosta Václav Pavlík.

AUTOR: Petra Šťastná