„V měsíci červenci 2008 míra nezaměstnanosti v okrese Litoměřice stoupla, a to o 0,28%, přesně na 7,20%. V loňském roce byla míra nezaměstnanosti za měsíc červenec 2007 vyšší o 1,43%, a to přesně 8,63%,“ informovala Sandra Trestrová z litoměřického úřadu práce.

Opakuje se tak situace v loňském roce, kdy míra nezaměstnanosti od ledna 2007 do června klesala a v červenci vzrostla o téměř shodnou hodnotu jako v letošním roce. Pokud bude průběh shodný i nadále, v srpnu by měla míra nezaměstnanosti opět klesnout na přibližně červnové hodnoty.

„Celkový počet uchazečů o zaměstnání (UOZ) je 4 515, což je o 171 uchazečů více než v měsíci předešlém. Podíváme-li se na stejné období loňského roku 2007 je UOZ o 1 011 méně. Počet volných pracovních míst (VPM) je 1 067, což je o 132 VPM více než za měsíc předešlý,“ shrnula Sandra Trestrová.

Jak dále uvedla, zaměstnavatelé na Litoměřicku nabízejí nejčastěji volná pracovní místa pro obsluhu šicích a vyšívacích strojů, pomocné a nekvalifikované dělníky na stavbách budov, obsluhu strojů na zpracování a konzervování masa a ryb.

Na straně druhé se nezaměstnaní nejvíce poptávají po prodavačích v obchodech, dělnících nádvorní skupiny dále například po pomocnících a uklizečích v hotelích, nemocnicích či jiných zařízeních.