Zima nebude
Podle Petra Hájka ze společnosti Teplo byty, který na opravy dohlíží, by měly být všechny práce dokončeny ještě před začátkem topné sezony. „Dle harmonogramu by mělo být vše hotové do konce září. Veškeré práce jsme plánovali samozřejmě tak, aby topná sezona nebyla ohrožena,“ sdělil Petr Hájek.

Rekonstrukce se týká teplovodu pro přibližně deset objektů celého sídliště Na Urbance. „Rozvody v této lokalitě jsou přibližně čtyřicet až čtyřicet pět let staré. Potrubí je v havarijním stavu,“ vysvětluje jednatel společnosti Teplo byty Ladislav Balatý.

Nižší náklady
Jak dále upozornil Petr Hájek, kromě zajištění provozní jistoty teplovodu by rekonstrukce měla přinést velkou úsporu nákladů na teplo i teplou vodu pro obyvatele domů, kterých se rekonstrukce týká.

„Teplovod je dávno po své životnosti. Nové rozvody budou díky moderním materiálům nesrovnatelně úspornější,“ vysvětluje Petr Hájek.

Patnáct milionů
Úspora však nebude zcela zdarma. Společnost Teplo Byty, jejímž stoprocentním vlastníkem je město Roudnice nad Labem, si na tuto akci vzala úvěr ve výši 14 milionů korun.

„Celá investice vyjde na patnáct milionů korun. Milion jsme použili z vlastních zdrojů, zbylých čtrnáct milionů budeme splácet přibližně deset let,“ vypočítává Ladislav Balatý.

Více akcí
Uvedená částka však nezahrnuje jen rekonstrukci teplovodu sídliště Na Urbance. Nová kotelna bude vybudována v objektu radnice. „V uvedené částce je ještě zahrnuto rozšíření centrální distribuce tepla do části Hracholusky, kde bude na centrálně vyráběné teplo napojeno několik objektů města. Jde například o školu nebo školku,“ vysvětluje Ladislav Balatý.