V psím útulku v Řepnici je možné psa ubytovat jen výjimečně. „Bydlení poskytujeme jen psům našich klientů. Třeba když řeknou, že by si od nás pejska vzali, ale za týden jedou na dovolenou a nevědí, kam s ním,“ řekla Miluše Maskulanisová z řepnického útulku.

Služby útulku v Řepnicích chtěl o hotel doplnit Jaroslav Kymr. „Pokoušel jsem se o to, ale nakonec kvůli složitým organizačním postupům a školení jsem na zřízení psího hotelu rezignoval,“ řekl Kymr.

Podobná situace panuje i v Azylu pro opuštěné kočky v Černivi. “Zvířat tu máme téměř neustále nad limit, provozování hotelu proto vůbec nepřipadá v úvahu,“ doplnila Jana Zárubová.

Dlouhou dobu nabízel své služby psí hotel v Malých Žernosekách. Ten byl ale před několika lety uzavřen, neboť nasplňoval stanovené parametry.
Nabídka hlídání pejska během dovolených je tak hlavně v rukou nadšenců a milovníků zvířat. Ti ale většinou nejsou schopni poskytnout své služby většímu okruhu zájemců.

“Náš hotel je rodinného typu, máme kapacity pro ubytování až osmi psů. Starám se o ně já, cena je spíše symbolická, někdy je pohlídám i zadarmo,“ svěřila se Eva Kalvodová, provozovatelka psího hotelu v Roudnici. Za ubytování jezevčíka na týden si účtuje mezi sto a sto dvaceti korunami. Nyní se stará o pět psů.

Nejen dovolenkáři potřebují služby psího hotelu. Podobné zařízení je jedinou záchranou pro nemocné lidi, kteří nemají nikoho, kdo by se jim o zvíře po dobu hospitalizace postaral.

Pro jejich psy litoměřický městský úřad zprostředkovává ubytování v řepnickém psím útulku. „Občas nám sem umístí psy nemocných osamělých lidí,“ uzavřela Maskulanisová.

Psí a kočičí hotely na Litoměřicku

- Psí domov Řepnice : Psa ubytuje jen výjimečně, většinou svým klientům. Na žádost Městského úřadu v Litoměřicích se postará o psy lidí, kteří jsou nemocní
- Psí hotel Řepnice: Plán, který se neuskutečnil. Podnikatele odradilo papírování a školení
- Azyl pro opuštěné kočky LUCKY v Černivi: Neposkytuje služby hotelu, chybí mu kapacita
- Psí hotel Havčo v Malých Žernosekách: Fungoval před několika lety, uzavřen z důvodu nesplňování parametrů
- Psí hotel Roudnice: Majitelka nabízí ubytování až osmi psům ve svém domě

AUTOR: Petra Šťastná