VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kavárna v Bethelu nekončí

Litoměřice - Oblíbená kavárna v Domě křesťanské pomoci (DKP) Bethel v Pražské ulici v Litoměřicích je uzavřena. Ten, kdo se chce podívat v těchto dnech zdarma na internet, má smůlu.

6.8.2008
SDÍLEJ:

MOŽNOSTI. Minulostí je internetová kavárna v litoměřickém Domě křesťanské pomoci. Nyní zbyl v prostorách kavárny, která je od července pro veřejnost uzavřená, už jen jeden počítač. Včera na něm pracoval dobrovolník DKP David Krabec. Foto: Jan Vraný

„Byla jsem překvapená, ta možnost tady roky byla a najednou zavřeno,“ krčí smutně rameny studentka Barbora Jelenová.

Kavárna byla veřejnosti k dispozici do konce letošního června. Důvody jejího uzavření jsou prozaické. „Vyschly zdroje,“ konstatoval ředitel DKP Robert Krejčí s tím, že ale už od září by se měla opět otevřít, protože se našel zájemce, který by jejímu provozu finančně pomohl.

Nebude už internetová
„Kavárna pochopitelně není výdělečná, i když svou klientelu měla. V podstatě by měla fungovat jako zázemí pro účastníky rekvalifikací. Ne však už jako internetová,“ řekl Deníku ředitel DKP. Zůstal zde jediný počítat, zbylých pět je už od loňského roku umístěno v nově vzniklé počítačové učebně. „Ta vznikla vesměs spontánně, protože naši klienti se na počítačích chtěli spíše učit, než si jen hrát, což nás těšilo,“ vysvětlil Krejčí. Počítač se vstupem na internet bude ale v kavárně nadále k dispozici.

Dopoledne se do ní naučily chodit maminky s dětmi, velký zájem byl o počítačové kurzy pro seniory. DKP má vícezdrojové financování – zhruba z 45 % ho pokrývá ministerstvo práce a sociálních věcí, dále Ústecký kraj a různé nadace, přispívají i soukromí dárci a podporovatelé. „Pro neziskovky nastal špatný půlrok. Evropské výzvy byly vypsány pozdě, na což doplatila právě kavárna. Od ledna už je její financování zajištěné tak, jak tomu bylo dříve,“ vysvětluje Krejčí.

DKP zastřešuje řadu aktivit – Dům na půli cesty, Nízkoprahové centrum Oáza, vzdělávací středisko, volnočasové centrum, jehož je kavárna součástí. Cílovou skupinou pracovníků DKP jsou děti a mládež od 12 do 21 let, nacházející se v nepříznivé životní situaci, která bývá zapříčiněna jejich příslušností k romské minoritě, nebo k sociálně znevýhodněným rodinám. Posláním činnosti DKP pak je mj. usilovat o pozitivní změny v životním způsobu mladých a doprovázet je a pomoci jim v obtížných situacích.

Autor: Ivo Chrástecký

6.8.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení