Dva týdny
Podle Ladislava Beneše, který má na starost areál letního koupaliště na litoměřickém Písečném ostrově bude o výši případných ztrát rozhodovat vývoj počasí v následujících čtrnácti dnech. „Pokud vyjde předpověď, mohli bychom pokles tržeb dohnat. Každopádně je ještě brzy na odhad výsledků letošní sezony,“ vysvětlil Ladislav Beneš.

Trvalý pokles
Horší situace panuje v Lovosicích, kde zaznamenali trvalý pokles návštěvníků. „V současné době jednáme operativně podle počasí. Otevíráme, pokud je hezky, návštěvnost je ale i tak mizerná. V posledních letech však zjišťujeme, že pokles je trvalý. Důvodem bude nejspíše konkurence v podobě píšťanské pískovny, kam jezdí spousta lidí díky přívozu,“ odhaduje Dana Berková.

Celých čtrnáct uplynulých dní bylo zavřeno štětské koupaliště. Podle správce areálu Martina Šilhana došlo k přerušení provozu nejen kvůli počasí, ale také z důvodu menších technických potíží. „Zkoušeli jsme otevřít, ale přišlo jen pár lidí. Začátek července nebyl tak špatný, ale teď ještě nejspíše začaly dovolené, je to horší. Doufáme ve zlepšení v příštích dnech. Červenec zatím nemáme uzavřený, ale odhadujeme pokles tržeb až o sedmdesát procent,“ říká Martin Šilhan.

Slušný začátek
Současná „krize“ na koupalištích vystřídala slušný a především brzký začátek letošního léta, kdy horké počasí donutilo provozovatele většiny areálů otevřít již na konci května. Například litoměřické koupaliště bylo na zahájení provozu připraveno již k 17. květnu.

Přibývá bazénů
Poslední sezony nejsou úspěšné pro žádné koupaliště v okrese. Například litoměřický areál v loňském roce navštívilo okolo 30 tisíc lidí. V roce 2003 sem přitom zavítalo 73 tisíc návštěvníků. Na vině je podle provozovatelů koupališť kromě počasí také přibývání vlastních bazénů přímo u rodinných domů.