Při ní policisté kontrolovali doklady o povolení pobytu, zástupce živnostenského úřadu se zaměřil na oprávnění k podnikání a pracovníka litoměřického úřadu práce pak zajímaly pracovně–právní vztahy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci. Během úterní akce bylo zkontrolováno celkem sedmnáct osob vietnamské národnosti a byly zjištěny dva přestupky, za které pracovníci kontrolních orgánů uložili blokové pokuty v souhrnné částce dva a půl tisíce korun.

„Pokuty byly uloženy za neuzavřené zdravotní pojištění cizinců, což je nejčastější přestupek proti zákonu u osob cizí státní příslušnosti, kteří u nás pracují,“ upřesnil vedoucí detašovaného pracoviště Policie ČR – Služby cizinecké policie v Litoměřicích Petr Hladký. V součinnosti s živnostenským úřadem a úřadem práce cizinecká policie v letošním roce zasahovala v regionu poprvé. „Takovéto kontroly se ale budou opakovat,“ ujistil Petr Hladký.

Policisté z litoměřického detašovaného pracoviště cizinecké policie několikrát měsíčně vyrážejí na kontroly pobytu cizinců, které provádějí například na stavbách. Při nich se zaměřují hlavně na platnost dokladů a povolení k pobytu v Česku