V blízkosti parkovalo několik policejních aut a příjížděla další. Zdravotnický tým záchranky, jejíž vůz v blízkosti mrtvého nešťastníka zastavil, už jen bezmocně postával u auta v očekávání příjezdu policejních specialistů.

Muž pravděpodobně přelezl zábradlí na mostu a skočil dolů. „Ten člověk neměl šanci přežít, utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ sdělila lékařka z osádky záchranky. Policisté kvůli „divákům“, kteří se nad místem, kde muž skončil, zastavovali, vyslali na most hlídku. Její služební vůz na nějaký čas proto museli motoristé jedoucí ze směru od Litoměřic objíždět. Policie však brzy případné „čumily“ na chodníku přes most ukáznila.

Jak potvrdila tisková mluvčí litoměřického okresního policejního ředitelství Alena Romová, prvotním ohledáním mrtvého nebyly zjištěny známky cizího zavinění. Podle mluvčí přijala policie oznámení o skoku neznámého muže z Tyršova mostu před jedenáctou hodinou dopoledne. Podle policistů, kteří na místě zasahovali, šlo o 58letého muže z Litoměřic, známého bezdomovce.

„Při pádu utrpěl smrtelné zranění. Příčiny a okolnosti celé události policie v současné době vyšetřuje. Tělo bylo převezeno na soudní pitvu do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,“ informovala Alena Romová.

První byli na místě tragédie strážníci městské policie, které jeden z občanů událost oznámil. „Poté jsme informovali Policii ČR a vyčkali do jejího příjezdu. Bezpečnostní kamera kvůli stromům na místo na mostě, odkud muž skočil, bohužel nevidí,“ sdělil Deníku strážník Miloslav Samec, jenž má obsluhu kamerového systému na starosti.

Právě městským policistům se loni podařilo zachránit člověka, z jehož chování bylo možné usuzovat, že chce z mostu skočit. Jeho úmysl odhalila bezpečnostní kamera. Hlídka tak přijela včas, muže se strážníkům podařilo přesvědčit a nakonec i přetáhnout zpět za zábradlí na mostě.