„Postupně kultivujeme potahovou stezku. Dříve byla urdržována jen pro potřeby správce toku. Nyní ji chceme zatraktivnit nejen pro cyklisty, ale i pro bruslaře a jako vycházkovou zónu,“ říká ředitel závodu Dolní Labe Jindřich Zídek.

Více než kilometrový úsek budované cyklotrasy by podle něj měl být dokončen pravděpodobně již do konce června. „Nový úsek bude přímo navazovat na 1,3 kilometru dlouhou vychákovou zónu podél plavebního kanálu, kterou jsme také ve spolupráci s městem vybudovali před několika lety,“ přiblížil Jindřich Zídek.

Konec bude zatím u balíren
„Konec prodloužené cyklotrasy by nyní měl být přibližně poblíž balíren,“ upřesnil mluvčí roudnické radnice Vlastimil Sýkora. Na vybudování nové bruslařské a cyklistické trasy přispěje finančními prostředky také město Roudnice nad Labem. „Město Roudnice nad Labem přispěje státnímu podniku Povodí Labe částkou sto padesát tisíc korun. Tato částka představuje položení přibližně sto dvaceti běžných metrů povrchu živice,“ uvedl Vlastimil Sýkora.

Návštěvnost nábřeží je vysoká
Příjemné prostředí nábřeží roudnického plavebního kanálu je často vyhledáváno sportovci i lidmi, kteří hledají klidné prostředí pro procházku. „V poslední době je tu opravdu hodně lidí. Věřím, že prodloužení trasy, kdy cesta tam a zpátky bude necelých pět kilometrů, je už jistě zajímavá nejen pro bruslaře,“ míní Jindřich Zídek.

S pomocí při financování stavby zmiňovaného úseku cyklotrasy roudničtí zastupitelé příliš neváhali. „Příspět na tuto akci se město rozhodlo hlavně proto, že to napomůže zlepšit sportovní a volnočasové možnosti obyvatel našeho města. Dalším důvodem je i to , že cyklotrasa vede okolo přístaviště nově zavedené lodní dopravy mezi Roudnicí a Litoměřicemi a tímto dojde k jejímu zatraktivnění,“ vysvětluje mluvčí radnice.

Cyklotrasy povodí podporuje
Podle Jindřicha Zídka je společnost Povodí Labe maximálně nakloněna budování dalších cyklostezek a cyklotras. „Nemáme s tím nejmenší problémy. Je již běžnou praxí, že uzavřeme smlouvu o tom, že na našem pozemku může obec na své náklady vybudovat cyklotrasu. Průkopníky jsou například Litoměřice nebo Velké Žernoseky,“ dodal Jindřich Zídek.