Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bazén chtějí otevřít prvního září

Roudnice nad Labem - Roudnický plavecký bazén otevře své brány prvního září. Mělo by se tak stát po pěti měsících od chvíle, kdy musel být uzavřen, protože provozovatel, Český athletic club(ČAC) čelí exekuci a nemá finanční prostředky na jeho další provoz.

12.6.2008
SDÍLEJ:

Takto to nyní vypadá v areálu roudnického bazénu.Foto: Michal Závada

Roudniční zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli o převedení krytého plaveckého bazénu do majetku města. O jeho provoz by se měly starat Roudnické městské služby.

Převod je komplikovaný
„Na město by měl být převeden za cenu pohledávek, které má Český athletic club u stavebních firem, které budovaly sousední koupaliště,“ přiblížil starosta Roudnice nad Labem Zdeněk Kubínek.

Převod však komplikují další okolnosti. Jakékoliv nakládání s majetkem ČAC je totiž znemožněno jednak exekucí, jednak je blokováno několika ministerstvy, která poskytla dotace na obnovu areálu po povodních. Již od dubnového uzavření bazénu jednají na příslušných místech představitelé města a ČAC se záměrem odblokovat převod. Nyní by měla mít jednání viditelný posun.

„Jednání nadále probíhají. Zatím to vypadá, že souhlas Ministerstva školství a ČSTV máme. Dále vyjednáváme s Ministerstvem pro místní rozvoj o prodloužení termínu kolaudace koupaliště,“ přibližuje Zdeněk Kubínek.

Koupaliště bude v srpnu 2009
Kromě toho, že by krytý plavecký bazén měl být otevřen od prvního září, chtějí představitelé města dostavět také koupaliště, kde by se Roudničtí po několika letech mohli opět vykoupat. „Do jednání jdeme se záměrem prodloužit termín kolaudace o rok. Tedy do srpna 2009,“ nastínil starosta. A právě koupaliště je nejspíše důvodem všech vzniklých potíží. ČAC se dostal do finančních problémů kvůli nutné rekonstrukci venkovního areálu po povodních v roce 2002.

„Na rekonstrukci povodní poničeného koupaliště se nám podařilo získat dotaci, později byla tato částka, bohužel, pokrácena. Do toho přišly povodně v roce 2006, které narušily statiku starého tělesa natolik, že muselo být založeno nové těleso úplně jinak, čímž došlo k navýšení finančních prostředků, na které jsme, bohužel, už neměli. I přes příslib navýšení dotací v roce 2007 nám tyto dotace navýšeny nebyly. I přesto jsme ve stavbě pokračovali. Nechtěli jsme přerušit dostavbu bazénových těles. Tím vzniklo zadlužení,“ popsal Deníku Vladimír Kopal, předseda ČAC.

Areál plaveckého bazénu nyní z vnějšího pohledu nepůsobí příliš zachovale. Na jednání zastupitelů se také objevil názor, že by hlavní budova potřebovala celkovou rekonstrukci, nebo by bylo nejjednodušší vystavět zcela nový plavecký areál na jiném místě. Ten současný je totiž v povodňové zóně a navíc na pravém břehu Labe. Obě možnosti by si však vyžádaly investici v řádech desítek milionů korun. Zástupci Roudnických městských služeb a ČAC budou také kontrolovat, zda delší odstávka všech systémů nezpůsobila poškození techniky.

„Byl jsem se tam podívat zatím jen jednou a zdá se, že by vše mohlo být v pořádku, ale to je jen odhad. Chystáme ještě hloubkovou kontrolu, které se zúčastní odborníci na technologie, které jsou v budově umístěny,“ ujistil Martin Chudoba, ředitel Roudnických městských služeb, které již spravují například areál místního zimního stadionu.

Autor: Michal Závada

12.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení