Nejdále jsou v Litoměřicích, kde první návštěvníky uvítali již v pondělí a během uplynulého týdne postupně napouštěli všechny bazény. „Areál jsme měli nachystaný již k 17. květnu, ale počasí dovolilo otevření až tento týden,“ vysvětlil Ladislav Beneš, provozní vedoucí litoměřického koupaliště. Do areálu již zavítali první návštěvníci. „Chodím sem každou sezonu již třicet let, takže letos jsem nemohl chybět. Je tu moc pěkně, jen voda by mohla být teplejší, ale to se postupně zlepší,“ sdělil své pocity návštěvník litoměřického koupaliště Antonín Šebor. Podle Ladislava Beneše navštívilo areál na Písečném ostrově během pondělí až čtvrtka přibližně dvě stě lidí.

Ve Štětí se brány místního koupaliště otevřou právě dnes (pátek). „Začínáme ráno v devět hodin. Chceme využít teplého počasí, které by o víkendu mělo být a umožnit koupání dětem v rámci Dne dětí,“ říká Antonín Šimral, štětský místostarosta. Děti budou mít na štětské i litoměřické koupaliště během soboty a neděle vstup zdarma, právě kvůli prvnímu červnu, tedy Dnu dětí.

Jediné koupalištěm, které zatím zůstává zavřené, je v Lovosicích. „Na sezonu jsme kompletně připraveni. Můžeme okamžitě začít. Brzdí nás jen jedna věc, a to jsou kvetoucí topoly, jejich odkvétání je nyní na vrcholu. Bazény napouštíme pitnou vodou a i přes maximální snahu padající květ z hladiny odstranit, se nám kazí voda, kterou pak musíme nákladně měnit, takže počkáme, až bude to nejhorší pryč a začneme napouštět. Předpokládám, že pokud vydrží současné teploty, otevřeme během příštího týdne,“ sdělila Dana Berková, vedoucí lovosických sportovišť.

Odkvétající topoly a poletující bílé chmýří trápí také provozovatele litoměřického koupaliště. „Žádali jsme o povolení nechat pokácet několik topolů v nejbližším okolí areálu, bohužel, většinou nám nebylo vyhověno,“ dodal Ladislav Beneš.