Františkovi Kupsovi se tak vyplatilo vynechat dubnovou výstavu Vinařské Litoměřice, která byla rovněž nominační soutěží, ale sloužila i moravským vinařům, a plně se soustředit na oblastní soutěž. Velký úspěch v Mostě zaznamenaly rovněž Klášterní vinné sklepy Agrofrukt Kamýk, jejichž vzorky – Tramín červený, ročník 2003 a 2006, Ryzlink rýnský, ročník 2006, a Rulandské modré, ročník 2003, zdobí dokonce čtyři zlaté diplomy. Tři vzorky Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici n.L. – Sylvánské zelené, ročník 2006, a Rulandské modré, ročníky 2006 a 2003 - zůstaly jen těsně za bodovým limitem pro zlatý diplom. Tři stříbrné diplomy získal také Zdeněk Vybíral z Malých Žernosek.
„Dovolím si tvrdit, že účast 83 vzorků byla skvělá. Většina vín byla krásných a špičkových. Komise ohodnotily 12 vzorků zlatými a 12 vzorků stříbrnými diplomy. Dostavilo se nám 20 degustátorů, což je v historii samostatných českých soutěží nejvíc. Je tu parta nadšených vinařů, kteří svou práci dělají proto, že je baví a přispívají tak k rozvoji svého oboru a ve prospěch krásy českých vín. Byly zde zastoupeny všechny velké vinařské firmy, které významně doplňují menší vinaři jako Luděk Vondrák a Štěpán Weitosch z Mělníku, Petr Rychtařík ze Slaného či už jmenovaný Zdeněk Vybíral,“ uvedl Ivan Váňa, ředitel soutěže a čestný člen předsednictva pořádajícího Cechu českých vinařů. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce a za podpory Vinařského fondu.
Dodáváme, že Cech českých vinařů stanovil pro soutěž hodně přísný statut 88 bodů pro zlatý diplom, u některých vyhlašovatelů vinařských soutěží by na „zlato“ stačilo 85 bodů.