VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koupit byt ve Štětí? Připravte se na dražbu

Štětí - Získat volný, dosud městský byt do osobního vlastnictví umožňuje ve Štětí od čtvrtka jen jeden způsob. Je jím veřejná dražba. Tento systém prodeje schválili místní zastupitelé na svém mimořádném jednání.

17.5.2008
SDÍLEJ:

Foto:

„Pro tento způsob jsme se rozhodli po průzkumu, který jsme provedli v okolních městech. Z toho nakonec pro nás vyplynulo, že veřejná dražba je nejtransparentnější způsob prodeje, což se údajně nedá říci například o obálkové metodě, která může svádět k podvodům. Tomu my se chceme samozřejmě vyhnout,“ komentovala výsledek jednání zastupitelů Zdeňka Rulíšková, starostka Štětí. Jak dále uvedla, o celý prodej, včetně pořádání a vedení celé aukce by se měla postarat soukromá realitní a dražební společnost. Ta vyšla z výběrového řízení.

O nic se nebudou muset starat
„Veškerou práci provede dražební společnost M&M reality, která má licenci, pojistku a zkušenosti. To vše vyžaduje zákon o veřejných dražbách. Podle něj bude také společnost dále pokračovat. S městem uzavře smlouvu a vyhotoví na každý byt dražební vyhlášku a pro konání dražby dražební řád. V něm bude stanoveno, kdy a kde se bude dražba konat, termíny konání prohlídek bytů a další zákonem požadované nezbytnosti,“ popisuje štětský místostarosta Antonín Šimral. Za vše bude mít vybraná realitní agentura nárok na odměnu ve výši tří procent z prodejní ceny bytu.

V první nabídce budou tři byty
Do prvního kola dražby poslali zastupitelé hned tři byty. Jejich prodej novým způsobem by měl být uskutečněn ještě do konce června.
„Byty do dražby budeme uvolňovat podle toho, jak budou k dispozici. Samozřejmě nedokážu říci, kolik jich bude, ale můj odhad je přibližně šest až osm ročně,“ prozradila starostka.

Štětští zastupitelé již také zrušili pořadník na městské byty. „Museli jsme to udělat, protože pozbýval účelu. Ve chvíli, kdy v něm bylo tři sta jmen a k dispozici může být jen několik málo bytů ročně, bychom žadatele stejně nikdy nemohli uspokojit,“ vysvětluje starostka.

Pravidla, která má město s realitní agenturou smluvena, určují také minimální vyvolávací cenu. „Nejedná se o tržní cenu. Mělo by jít přibližně o trojnásobek sumy, za kterou by byl byt nabídnut stávajícím nájemníkům,“ upřesnila Zdeňka Rulíšková.

Do prodeje prostřednictvím dražby mohou být zařazeny jen prázdné byty a jejich prodej vždy musí odsouhlasit zastupitelé. „Na průběh a čistotu dražby budou dohlížet pověření pracovníci města,“ ujistil na závěr místostarosta Antonín Šimral.

Autor: Michal Závada

17.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

Aleš Pařízek z 18. volebního okrsku v Litoměřicích vysypává obálky s volební urny.
AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
9

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Litoměřice trápí polétavý prach. Radnice hledá zdroj

Litoměřice – Radnice v Litoměřicích umístila do ulic 12 monitorovacích stanic, které mají prověřit důvody zvýšené prašnosti ve městě. Na zvýšený výskyt polétavého prachu si lidé často stěžovali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení