„Nedokázali jsme se prosadit v postupném útoku a využít šance, které jsme si vypracovali. V tom byl největší rozdíl mezi oběma týmy,“ říká kouč Severočechů Vojtěch Srba.

Jeho svěřenci, stejně jako v posledních ročnících nejvyšší soutěže sní i letos sen o postupu do finále. K tomu ale potřebují dvakrát v řadě zvítězit. „Věříme, že to zvládneme. Kdybychom si nevěřili, tak by to bylo špatné. Teď budeme mít výhodu domácího prostředí a chceme vyhrát,“ má jasno kouč Lovosic.
Jeho tým v prvním utkání semifinálové série podlehl na Moravě „Gumárnám“ o patnáct bodů, ve druhém ale dokázali zvítězit 30:29. Třetí zápas ale Severočechům nevyšel. „Už se nám sice podařilo utlumit ten počáteční tlak soupeře, ale zase jsme vyhořeli v útoku,“ lituje Srba, ale rozhodně nehází flintu do žita. „Hrajeme doma a pokud budeme vycházet ze zabezpečené obrany a budeme důrazní v postupném útoku, tak máme šanci na úspěch. Důležité také bude to, jak dokážeme překonat jejich obranu a jak budeme využívat brankové příležitosti,“ míní kouč.

A jak lovosičtí házenkáři využili několik dní volna? „Teď už skoro netrénujeme, kluci potřebují také odpočinek. Takže jsme měli spíše rekondiční tréninky, teorii a krátké nácviky různých situací,“ prozradil lodivod severočeské lavičky.

Čtvrtá semifinálová bitva startuje v hale Chemik už dnes (sobota) v 10.30 a fanoušci házené by si ji rozhodně neměli nechat ujít. „Budeme potřebovat podporu,“ hlásí trenér týmu, který si chce splnit velký sen a poprvé v historii klubu postoupit do finále extraligy.