Zastupitelé o tom rozhodli na svém pondělním zasedání. Policie bude muset prověřit, zda ve věci přidělování veřejné zakázky Europrojekt Terezín – Golfové hřiště došlo ke spáchání trestného činu, nebo nikoli.

„Porušení zákona o veřejných zakázkách mělo a má dopad na hospodaření města. Určením vynaložených nákladů za neuznatelné se město Terezín dostalo do situace, kdy tyto náklady bude muset zaplatit ze zdrojů mimo strukturální fondy a tudíž k tíži svého rozpočtu,“ uvedl advokát Petr Mucha. V majetku města Terezín podle něj sice zůstává golfové hřiště, proti očekávání za zcela jiných a pro město nevýhodných podmínek.

Zaplatí miliony
Kvůli proplacení studie Europrojektu totiž musí město do konce června vrátit dotaci ve výši 3,5 milionu a do září splatit úvěr ve výši 8,7 milionu korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže městu udělil pokutu ve výši 50 tisíc korun.

Jan Horníček byl kvůli pochybením při zadáváníveřejné zakázky, jejichž následkem vznikla městu škoda, loni na podzim z funkce starosty odvolán.

Chtějí znát pravdu
Z patnáctičlenného zastupitelstva se pondělního zasedání účastnilo 14 zastupitelů. Deset z nich hlasovalo pro podání trestního oznámení, čtyři se hlasování zdrželi.

„Nikdo ze zastupitelů nevíme, jak to vlastně bylo. Proto by bylo vhodné, kdyby na základě právního rozboru veřejné zakázky Europrojektu policie případ vyšetřila a ukázalo se, co je pravda. Je to v zájmu jak lidí, na které má být trestní oznámení podáno, tak v zájmu města. Aby byla tato kapitola konečně uzavřena,“ říká zastupitel Alexander Černý. „Jde tu o peníze a majetek města. Už by v tom mělo být jasno,“ říká zastupitel Luděk Linaj.

„Zdržel jsem se hlasování. K tomu, že měl starosta Horníček pochybit, jsem si ještě nenašel tu správnou cestu. Potřebuji více informací,“ poznamenal terezínský zastupitel Petr Mrázek.

Hlasování se zdržel i zastupitel Miroslav Sedláček. Když ho včera litoměřický Deník požádal o vyjádření, zajímalo ho jen, kde vzala redaktorka Deníku jeho telefonní číslo. Na otázku proč se hlasování zdržel, odpovědět odmítl.