„Její cesta do finálové desítky rozhodně nebyla jednoduchá. Do letošního ročníku se totiž přihlásilo celkem 402 studentek a jak napovídá i samotný název, nejde v této soutěži pouze o vzhled, ale hlavně o inteligenci a půvab. Proto v předkole hodnotí všechny dívky nejen odborná porota, ale hlavně inteligenčně-vědomostní test, který tvoří 60 procent jejich bodového hodnocení. Tereza však v těchto disciplínách bez problému obstála,“ uvedla Anna Zapletalová, mluvčí soutěže Miss Academia.

Překvapí volnou disciplínou
Příprava na první část soutěže o “nej“ vysokoškolačku nebyla podle Terezy Šimsové nijak náročná. „Na samotný test jsem se nijak nepřipravovala. Některé části mi ale daly dost zabrat. Hodně času jsem však věnovala nacvičování volné disciplíny. Tu jsme připravovali dva měsíce,“ svěřila se finalistka Miss Academia.

„Půjde o vystoupení ve stylu šedesátých let. Atmosféra bude připomínat film Rebelové. Uvědomuji si, že je to dost nestandardní, ale je to mé oblíbené období,“ prozradila Tereza Šimsová.

Finále letošního ročníku Miss Academia se uskuteční 30. dubna v Městském divadle Zlín. „Důležitý je ještě titul, který uděluje široká veřejnost. V porotě může zasednout každý čtenář. Na internetových stránkách www.missacademia.cz může dát hlas své favoritce a dopomoci jí tak k titulu MISS ACADEMIA ČR 2008 ON-LINE,“ upozornila Anna Zapletalová.

Dvacetiletá Tereza Šimsová by se v budoucnu chtěla věnovat novinářské práci. Na postu reportérky již určitý čas spolupracovala s Roudnickou televizí.
„Jsme velice rádi, že Roudnice nad Labem má svou zástupkyni v soutěži MISS ACADEMIA ČR 2008.Tím spíš, že v této soutěži nejde pouze o vzhled, ale hlavně o inteligenci a půvab. Tereze držíme palce a přejeme jí, aby ve finále ve Zlíně obsadila pokud možno tu nejvyšší příčku mezi všemi soutěžícími,“ dodal za město Roudnice nad Labem mluvčí místní radnice Vlastimil Sýkora.