V Lovosicích půjde do tělovýchovy méně peněz. „Tělovýchovu v Lovosích jsme v posledních letech stabilizovali,“ říká zastupitel Jindřich Novák. V loňském roce město uvolnilo příspěvek na opravu haly Chemik po povodních ve výši 1,5 milionu korun. „Letos zaplatíme pouze provoz sportovních areálů. Jsou nevýdělečné, město je musí dotovat. Největší položkou budou náklady na plavecký bazén a zimní stadion. O větších investičních akcích do sportovišť neuvažujeme,“ potvrdil Novák.

Na sport letos město Litoměřice z rozpočtu uvolní 4,5 milionu korun. TJ Slavoj Litoměřice získá 1 500 tisíc korun, dotace na činnost a investice sportovních oddílů představují částku 2 705 tisíc korun. Na grantech a příspěvcích na sportovní akce město letos rozdělí 300 tisíc korun.

Na dotace kulturním organizacím město Litoměřice rozdělí 1 525 tisíc korun, na kulturní akce 1 475 tisíc, na opravy a rekonstrukce kulturních památek zhruba 2 miliony korun.

V případě úspor bývá nejčastěji saháno na kulturu. Například v Libochovicích byl loni uzavřen provoz kina. Pro město byl neekonomický. Finančně se bude letos podílet na výstavbě Oranžového hřiště.