Čísla jsou v posledních letech hodně podobná. Navíc – bývalý litoměřický okres rozhodně nenáleží k regionům, které v tomto ohledu patří ve statistikách ke špičce v Ústeckém kraji a severních Čech vůbec.

V roce 2006 vyšetřovali kriminalisté na Litoměřicku dvě vraždy, stejně jako v loňském roce. Všechny nejzávažnější trestné činy objasnili. Počet násilných činů celkem, k nimž se kromě vražd řadí také loupeže a vydírání, je v posledních dvou letech téměř shodný. V roce 2006 jich bylo 322, loni 319.

Nejčastějšími kriminálními delikty jsou krádeže, z nichž hlavu dělá policistům především odcizování motorových vozidel a věcí z nich. A objasněnost je nízká. Z 1483 krádeží v loňském roce jich bylo 471 takových, při nichž zloději ukradli věci z aut. Jen 88 z nich se podařilo objasnit. Podobné je to s krádežemi aut a motorek, když z 295 usvědčila policie pachatele v 71 případech.

Za zmínku určitě stojí i vloupání. Ze 726 loňských bylo 49 do bytů, z nichž jen 15 policisté vyřešili. Specifikem Litoměřicka je vloupání do chat a chalup, jichž je tady požehnaně. Ze 119 objasnila policie 35. V rámci kraje ale činí jejich podíl přibližně 15 procent.

Grafika LD.