„V sobotu ráno došlo na silnici vedoucí od křižovatky se silnicí I/15 do Ploskovic k přepadení mladé ženy 32letým opilým násilníkem. Statečná žena zachovala chladnou hlavu a mobilním telefonem přivolala policii. Celý případ je vyšetřován jako pokus znásilnění. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ potvrdila v pondělí tisková mluvčí okresního ředitelství policie v Litoměřicích Alena Romová. Reportérovi Deníku se podařilo v pondělí zastihnout ženu na pracovišti. „Šla jsem domů pěšky z nádraží. Přistoupil ke mně zezadu, já jsem se bránila, ale měl sílu…,“ vypráví 20letá Lenka Tvrzníková.

„Měla jsem mobil v kapse v bundě, on ho pak vypnul a hodil stranou,“ říká statečná žena. „Napadlo mě použít mobil. Byla to jediná možnost,“ reaguje na otázku, proč se rozhodla pro takové řešení. Podle jejích slov od telefonátu do příjezdů policistů uplynulo 15 až 20 minut, protože neudala bod, odkud telefonuje, a policisté místo hledali. Když muž uviděl přijíždějící policejní auto, dal se na útěk, ale policisté ho zadrželi.

O tom, co v sobotu ráno u silnice do Ploskovic stalo, věděl v obci v pondělí dopoledne asi jen málokdo. Ti z místních, s nimiž jsme hovořili, byli vesměs překvapeni a nechtělo se jim uvěřit, že by se takového činu mohl dopustit jejich 32letý soused, otec dvou dětí.

Starostka Ploskovic Věra Petrů však už o nepříjemnosti věděla, nikoli však od policie. A neskrývala své rozladění: „Policie ČR má v Ploskovicích služebnu, ale její příslušníci se tu moc nevyskytují. A tak ani nesdělí, že se něco stalo. Obec by to měla vědět, aby informovala lidi.“ Od policií obviněného muže by podle svých slov něco takového nečekala. „Překvapilo mě to. Něco podobného bych čekala spíš od jiných typů, které v Ploskovicích máme,“ nechala se slyšet starostka. „Neměli jsme s ním nikdy žádný problém, na obecním úřadu jsme s ním nic neprojednávali,“ dodala ještě Věra Petrů.

Na hlasitou kulisu během víkendových večerů v obci jsou prý trochu zvyklí. V pátek a v sobotu večer od devíti hodin do dvou ráno povolili v místní restauraci diskotéky, takže mladí posilnění alkoholem bývají k ránu slyšet. Ale tohle? „Policie tu provedla dvakrát kontrolu mladistvých na alkohol. Policisty bychom tu však potřebovali vidět častěji,“ uzavřela Petrů.