„Považuji to za cílenou dezinformaci. V žádném případě by se nějaký takový záměr nemohl jakkoli utajit,“ říká starosta Roudnice nad Labem Zdeněk Kubínek.

Hypermarket by měl údajně vzniknout na rozlehlém poli za dnešní prodejnou Tesco. Pozemek patří soukromému vlastníkovi a dle nového územního plánu, který roudničtí zastupitelé schválili na svém prosincovém zasedání, jde o plochu určenou k výstavbě bytových domů a objektů sloužících k občanské vybavenosti, tedy obchodů do osmi set metrů čtverečních prodejní plochy.

Pokud by tedy vlastník pozemku uvažoval o výstavbě hypermarketu, musel by žádat o změnu územního plánu, kterou by posuzovali zastupitelé. O tu však nikdo v souvislosti s tímto pozemkem nepožádal. „Majitel zmiňovaného pozemku požádal radu města o to, zda by na její jednání mohl přijít a představit nějaký záměr. Dozvěděli jsme se o tom, že o tento pozemek má mít zájem nějaký developer, ale na tom také jednání skončila,“ vysvětluje starosta.

Záměr se nelíbí ani architektovi
Záměr výstavby hypermarketu nebo podobného objetu právě v tomto místě se nelíbí ani architektovi, který zpracoval nový územní plán Roudnice nad Labem.

„Na tomto místě nemá hypermarket co dělat. Ten by měl být někde za městem poblíž dálnice. Sem, do centra, by pouze přiváděl dopravu a lidé, kteří tu bydlí, by trpěli,“ sdělil Deníku Petr Vávra, zpracovatel územního plánu Roudnice nad Labem.

Přibyly hlavně plochy pro bydlení
S novým územním plánem přibyly v těsné blízkosti města hlavně plochy pro bydlení. V okolí letiště pak jsou pozemky určené pro výrobu. „Cílem nového územního plánu je jakási stabilizace obyvatelstva. V poslední době totiž výrazně stoupla poptávka o pozemky okolo Roudnice. Je to dáno především její polohou ku Praze,“ řekl po schválení územního plánu Petr Vávra.

O tom, že zájem o pozemky v okolí Roudnice narůstá, svědčí i ceny nemovitostí, kdy byty a domy v tomto městě a jeho těsné blízkosti patří mezi nejdražší na Litoměřicku.