„Lubomír Studnička se vracel v noci 22. prosince 2007 domů opilý. Rozbil přitom skleněnou výplň u nových vchodových dveří, které nejspíš nemohl otevřít, a přitom se zřejmě pořezal o střepy. Zvonil na mě, tak jsem mu šla otevřít. Sprostě mi nadával, byl hrubý, jen tak tak jsem před ním utekla,“ popsala Deníku situaci a chování svého souseda Kateřina Smržová z Litoměřic. „Dcera nám po půlnoci volala. Přijeli jsme – rozmlácené dveře, všude krev. Nahlásili jsme to policii, ta případ předala k projednání přestupkové komisi,“ řekli manželé Donefovi.

Studnička proto čelí buď podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, nebo občanskému soužití. K přestupkovému řízení na MěÚ Litoměřice se včera nedostavil.

„Vzhledem k tomu, že je přestupkové řízení neveřejné, nemůžeme podat žádnou bližší informaci,“ sdělil Jan Prokop, vedoucí správního odboru.

„Už dvakrát jsem se měla dostavit jako svědek k přestupkovému řízení, žádné se ale nekonalo,“ řekla ve čtvrtek Kateřina Smržová.

„S Lubomírem Studničkou jako nájemcem bytu, který vlastníme, máme problémy. Sám vystupuje jako bijec za lepší životní prostředí, jako tuhý odpůrce nového mostu přes Labe a dalších prospěšných staveb, přitom z bytu, kde bydlí také jeho matka, lítají odpadky z okna. Vyhazují z něj jak jídlo pro potulné kočky a psy z ulice, tak komunální odpad. Ten se pak válí před domem nebo se zachycuje na parapetech oken spodního bytu, kde bydlí naše dcera. Když se pan Studnička opije, je agresivní a vyhrožuje fyzickým útokem,“ říkají Petr a Lenka Donefovi.

Pokud se někdo k přestupkovému řízení, během něhož je nutné vyjádření všech zainteresovaných stran, záměrně nedostavuje, může si správní orgán vynutit jeho přítomnost ukládáním pořádkových pokut, nebo ho případně nechat předvést policií. V každém případě nezbývá než trvat na jeho účasti.
Litoměřický deník chtěl ve čtvrtek požádat Lubomíra Studničku o vyjádření. Ten však mobilní telefon nezvedal.