Litoměřičtí zastupitelé se totiž rozhodli zmapovat zájem firem investovat do rozvoje tohoto zhruba dvacetihektarového areálu, a to prostřednictvím pro město atraktivních podnikatelských záměrů.

Uskutečnily se tři prohlídky, v průběhu nichž dostali zástupci společností informace o konceptu nového územního plánu města a o projektech, na kterých vedení radnice pracuje. Upozorněni byli i na případnou blokaci některých pozemků nacházejících se v areálu kasáren. Jde přitom o pozemky dotčené plánovanou stavbou geotermální elektrárny.

Záměry očekávají do 31. března
„S využitím areálů obdobného typu již máme určité zkušenosti,“ konstatoval například Jiří Pánek, analytik akciové společnosti Czech Property Investments, jejíž základní jmění dosahuje 1,5 miliardy korun a která staví po celé České republice apartmány, obchodní domy, hotely apod.

„Do 31. března mají firmy šanci předkládat své podnikatelské záměry, které posléze budou hodnotit radní a zastupitelé,“ uvedl místostarosta Litoměřic Jaroslav Tvrdík, který prohlídky organizoval. V případě zájmu je připraven uskutečnit další.

„Jde o běh na dlouhou trať. Nic neprodáváme, pouze mapujeme zájem. Může se stát, že předložené záměry nebudou v souladu s koncepcí rozvoje města Litoměřice. V hledání zajímavých podnikatelských aktivit bychom v takovém případě ale pokračovali i nadále,“ ujistil místostarosta.

Vedení radnice již dříve avizovalo, že by v tomto prostoru přivítalo stavbu zábavného centra s aquaparkem, hotelu nebo menších lázní. Předem však odmítá vznik dalších velkoplošných prodejen.