VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lovosice : další kamiony

Lovosice - Nárůst hluku a vyšší množství prachu mohou očekávat obyvatelé okrajových částí Lovosic. Na pozemku proti bývalému kontejnerovému překladišti RO–LA mezi Lovosicemi a Lukavcem má vyrůst nové logistické centrum.

5.3.2008
SDÍLEJ:

TADY SE MÁ STAVĚT. Na pozemcích proti bývalému překladišti RO–LA mezi Lovosicemi a Lukavcem by mělo vyrůst nové logistické centrum. Vše je zatím v přípravné fázi. Foto: Karel Pech

Zajišťovat má překládku zboží a materiálu z železničních vagonů do nákladních kamionů a obráceně. Během 24 hodin se jich tu má vystřídat odhadem na čtyřicet. „Bojíme se, aby nám kamiony nejezdily přes obec. Čekáme, s jakým řešením teď investor přijde, abychom nákladní dopravě znemožnili průjezd obcí,“ řekl v úterý starosta Lukavce Josef Hlaváček.

Ta by pak musela projíždět buď přes Nové Klapý, kde jsou hladiny hluku překračovány už nyní, nebo kolem obytných domů u nadjezdu.
Návrh areálu logistického centra předpokládá, zatím podle hrubých odhadů, zábor asi osmdesát tisíc metrů čtverečních nejkvalitnější zemědělské půdy.
Plánován je překladový terminál o výšce kolem 10 metrů s rozlohou asi tři krát větší než logistický park v japonské průmyslové zóně v Lovosicích.
V trase se počítá s železniční vlečkou. Její koleje mají přetínat komunikaci na trase Lovosice – Lukavec a budou navazovat na stávající železnici.
Výstavba logistického centra by měla začít letos, dokončení je plánováno na jaro příštího roku. Investorem stavby je významný slovenský developer.
Podle něj má kombinovaná doprava ulehčit nákladní dopravě na pozemních komunikacích, a přispět tak k menšímu znečištění životního prostředí.
Logistický terminál v Lovosicích se má stát stát jedním z pěti logistických center v České republice. Práci v něm ale najde jen pár desítek lidí.

„Stanovisko jsme zatím nevydali. Probíhá zjišťovací řízení vlivu na životní prostředí. V rámci tohoto řízení se může vyjádřit každý. Informace jsou vyvěšeny na Obecním úřadu v Lukavci, na Městském úřadu v Lovosicích nebo na webových stránkách www.cenia.cz,“ řekl Václav Veltruský, zástupce vedoucí odboru životního prostředí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Procedura posuzování vlivů na životní prostředí EIA vyplývá ze zákona a týká se všech velkých průmyslových, dopravních a jiných staveb a záměrů (výstavby dálnic, továren, ale i rybníků, úprav vodních toků, odlesňování a podobně).

Účelem procesu je zjistit, zda jsou negativní vlivy zamýšleného záměru společensky přijatelné. Pokud převáží negativní vlivy na přírodu, lidské zdraví nebo hodnotu krajiny nad ekonomickým či jiným přínosem konkrétního projektu, žádný úřad by pro takový projekt neměl vydat povolení.
Umožňuje, aby byly za účasti všech dotčených stran vyřešeny všechny podstatné potenciální problémy spojené s navrhovaným záměrem dostatečně včas před jeho realizací. Umožňuje zapojení veřejnosti do raných fází přípravy a navrhnout záměr tak, aby maximálně vyhovoval specifickým podmínkám dané lokality.

Odbor životního prostředí Městského úřadu v Lovosicích ještě vyjádření ke zjišťovacímu řízení EIA nevydal. „Zatím vidíme problém v tom, že bude stávající lokalita zatížena emisemi i imisemi z dopravy včetně hlukové zátěže z kamionové dopravy,“ řekla Dana Tschakertová, vedoucí lovosického odboru životního prostředí, které musí vydat stanovisko ke zjišťovacímu řízení do příštího týdne. Závěr zjišťovacího řízení pak bude vydán na základě stanovisek dotčených orgánů Krajským úřadem Ústeckého kraje.

Hlukem přetížené Lovosice čekají na D8
Kritickou situaci v Lovosicích má vyřešit až dostavba D8. Lidem, kteří bydlí v okolí silnice první třídy I/30 a jsou obtěžováni hlukem z osobní a těžké nákladní dopravy vedené z Ústí nad Labem na D8, nakonec hluková studie, kterou nechalo koncem loňského roku vypracovat Ředitelství silnic a dálnic ČR, nepomůže.
„Hluková studie, v níž jsme zmapovali okolí silnic první třídy po celé České republice, potvrdila, že v Lovosicích a Malých Žernosekách je řada lokalit, kde byly hlukové limity překročeny,“ potvrdil Karel Horníček, vedoucí oddělení koncepce a životního prostředí ŘSD Praha.
Výsledky studie mají krajští hygienici k dispozici zhruba tři týdny. Sloužit však nejspíš budou jen jako podklady k udělení výjimek k provozování těchto silnic.
Na avizovaná protihluková opatření totiž ŘSD nemá dost peněz. Výměny starých oken za okna s lepšími akustickými parametry se tak Lovosičané bydlící v hlukem nejvíce postiženým místech nedočkají.
„V této době to není priorita. Snažíme se vypracovat žebříček hlukem nejohroženějších míst a přednostně řešíme obce, kde víme, se situaci do budoucna nevyřeší ani obchvaty, ani přeložky. A těžké nákladní dopravě přes Lovosice a Malé Žernoseky by měla přibližně za dva roky odlehčit právě dokončená D8,“ dodal.

Autor: Jana Michálková

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Nástup: IHNED, dle domluvy, Pracoviště: LOVOSICE, Co bude Vaším úkolem: Odpovědnost za správnost vychystání zboží ve skladu (zaskladnění/vyskladnění), Odbavování kusových, vozových i kontejnerových zásilek v souladu se skladovými procesy, Dodržování platných předpisů, pravidel, povinností v souladu s platnou legislativou a interními předpisy, Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:, Minimálně ukončené základní vzdělání , Být v dobré zdravotní kondici, Být spolehliví, zodpovědní, flexibilní a schopní logicky myslet, výpis z rejstříku trestů, Výhodou je (ale rádi Vás naučíme): Praxe na VZV, zkušenost s retruckem., Nabízíme: Stabilní práce na hlavní pracovní poměr, motivační mzdové ohodnocení (fixní mzda min. 17.000Kč brutto + měsíční variabilní složka a čtvrtletní bonus - podle svých schopností) - můžete dosáhnout až 26.200 Kč brutto, Zaměstnanecké benefity: stravenky plně hrazené zaměstnavatelem, + 5 dnů dovolené/rok (celkem 25 dnů), bonus až 10.000Kč brutto pro nováčky nebo za doporučení nových kolegů, zdravotní program, firemní akce atd., Způsob prvního kontaktu: e-mailem. Pracoviště: Fiege s.r.o. - pracoviště lovosice, Průmyslová, č.p. 1190, 410 02 Lovosice 2. Informace: Valerie Kučerová, +420 724 543 863.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 25 000 Kč

Tesaři truhlář, tesař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: společnost Natura Space CZ s.r.o. se zabývá prodejem a stavbou rodinných domů – dřevostaveb., Pro výstavbu našich rodinných domů hledáme do realizačního týmu truhláře/tesaře., Pracovní náplní jsou:, práce na stavbě při montáži domů,, práce ve výrobní hale a truhlárně při výrobě a montáži dílčích částí domů., Požadavky jsou manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost, týmová práce, řidičský průkaz sk. B., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem.. Pracoviště: Natura space cz s.r.o. - sídlo, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Kateřina Faistová, +420 417 631 124.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 500 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu a zpracování papíru Operátor výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme:, -SOU/SŠ vzdělání technického směru (strojní, elektro) – maturita výhodou, -ochota práce na směny (nepřetržitý provoz), -technické myšlení, flexibilita, -ochota učit se, -samostatné rozhodování, -aktivní přístup k práci, -praxe v průmyslovém provoze výhodou, -zapojení do bezpečnostních pravidel a aktivit společnosti, , Náplň práce:, -obsluha výrobního zařízení, -kontrola stavu výrobního zařízení, spolupráce s údržbou, -plnění kvantitativních ukazatelů produkce, -kontrola kvality apod., , Nabízíme:, -zázemí úspěšné a dynamicky se rozvíjející mezinárodní společnosti , -nadstandardní systém zaměstnaneckých benefitů, -práci v příjemném pracovním prostředí. Pracoviště: Mondi štětí a.s., Litoměřická, č.p. 272, 411 08 Štětí. Informace: Michaela Stuchlá, .

Právo - Právo Právník 25 000 Kč

Podnikoví právníci absolvent - právník/ právnička. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na dobu: 1. 5. - 1.9. 2018 a 30.4. - 31.8. 2019., Koho hledáme? , Aktivní studenty (5. ročníků) a čerstvé absolventy oboru PRÁVO se zájmem o uplatnění a rozvoj v oboru., Přemýšlivé a pečlivé právníky/právničky s odpovědným přístupem., Co je pro nás důležité:, Zájem o obor práva a jeho jednotlivá odvětví - pohybujeme se téměř ve všech právních oblastech, práce není jednotvárná. , Ochotu vyššího pracovního nasazení a zaujetí pro řešení problému. , Komunikační schopnosti a schopnost prezentace řešení problému. , Chuť rozvíjet se spolu s firmou a kolektivem. , Co nabízíme?, Pracovní poměr na dobu určitou (12 měsíců), v případě spokojenosti pokračování na dobu neurčitou, případně částečný úvazek než dokončíš školu., Zajímavé mzdové hodnocení. , Zajímavou a pestrou pracovní náplň zacílenou zejména do oblasti obchodního a občanského práva, správního práva, civilního a správního řízení atd. , Odborný růst, možnost dalších rozvojových programů při pokračování v pracovním poměru., Získání praktických zkušeností v oboru, seznámení se s procesy v rámci firemního "kolečka"., Jazykové vzdělávání., Čerpání zaměstnaneckých benefitů a výhod., Zázemí stabilního zaměstnavatele v regionu Lovosicka a Litoměřicka., Místo výkonu práce: Lovosice., Pokud máš zájem, pošli nám následující:, Životopis (ČJ + AJ) a motivační dopis., Telefonní kontakt denně od 8.00- 14.00 hod.. Pracoviště: Lovochemie, a.s., Terezínská, č.p. 57, 410 02 Lovosice 2. Informace: Libuše Tomanová, +420 416 562 220.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Litoměřice mají díky tzv. participativnímu rozpočtování například Bosou stezku v areálu ZŠ U Stadionu.

Litoměřičané vymýšlejí, jak vylepšit město. Ve hře jsou čtyři projekty

No dobře, respektuji. Ale teď kudy?
3

POJĎME SE BAVIT! Posílejte nám veselé, kuriózní, zajímavé fotografie

Podpořte potravinami Klokánek v krámku Bona Fide

Litoměřice - Až do 30. března se s dobročinným obchodem Hospice sv. Štěpána Bona Fide můžete zúčastnit sbírky trvanlivých potravin pro Klokánek.

Jarní Tržnice dostane nádech první republiky

Litoměřice - Většina akcí z letošního kalendáře Zahrady Čech bude laděna ke stému výročí založení Československa. Poznají to návštěvníci blížící se Tržnice Zahrady Čech ve dnech 4. až 8. dubna hlavně v pavilonech, ve kterých bude převládat výstavnictví.

V Memoriálu Rosti Čtvrtlíka bodovali i studenti z Litoměřicka

Děčín - Na VII. ročníku Memoriálu Rosti Čtvrtlíka, který propůjčil svůj hlas Chandlerovi ze seriálu Přátelé, uspěli v oblastním kole recitátorské soutěže konaném 7. března v Děčíně i žáci z Litoměřicka.

Velemín zas trápí kamiony. Objíždějí trasu D8

Lovosicko - Nákladní auta volí trasy bez poplatků. Někteří řidiči navíc nedodržují rychlost.    

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT