VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lovosice : další kamiony

Lovosice - Nárůst hluku a vyšší množství prachu mohou očekávat obyvatelé okrajových částí Lovosic. Na pozemku proti bývalému kontejnerovému překladišti RO–LA mezi Lovosicemi a Lukavcem má vyrůst nové logistické centrum.

5.3.2008
SDÍLEJ:

TADY SE MÁ STAVĚT. Na pozemcích proti bývalému překladišti RO–LA mezi Lovosicemi a Lukavcem by mělo vyrůst nové logistické centrum. Vše je zatím v přípravné fázi. Foto: Karel Pech

Zajišťovat má překládku zboží a materiálu z železničních vagonů do nákladních kamionů a obráceně. Během 24 hodin se jich tu má vystřídat odhadem na čtyřicet. „Bojíme se, aby nám kamiony nejezdily přes obec. Čekáme, s jakým řešením teď investor přijde, abychom nákladní dopravě znemožnili průjezd obcí,“ řekl v úterý starosta Lukavce Josef Hlaváček.

Ta by pak musela projíždět buď přes Nové Klapý, kde jsou hladiny hluku překračovány už nyní, nebo kolem obytných domů u nadjezdu.
Návrh areálu logistického centra předpokládá, zatím podle hrubých odhadů, zábor asi osmdesát tisíc metrů čtverečních nejkvalitnější zemědělské půdy.
Plánován je překladový terminál o výšce kolem 10 metrů s rozlohou asi tři krát větší než logistický park v japonské průmyslové zóně v Lovosicích.
V trase se počítá s železniční vlečkou. Její koleje mají přetínat komunikaci na trase Lovosice – Lukavec a budou navazovat na stávající železnici.
Výstavba logistického centra by měla začít letos, dokončení je plánováno na jaro příštího roku. Investorem stavby je významný slovenský developer.
Podle něj má kombinovaná doprava ulehčit nákladní dopravě na pozemních komunikacích, a přispět tak k menšímu znečištění životního prostředí.
Logistický terminál v Lovosicích se má stát stát jedním z pěti logistických center v České republice. Práci v něm ale najde jen pár desítek lidí.

„Stanovisko jsme zatím nevydali. Probíhá zjišťovací řízení vlivu na životní prostředí. V rámci tohoto řízení se může vyjádřit každý. Informace jsou vyvěšeny na Obecním úřadu v Lukavci, na Městském úřadu v Lovosicích nebo na webových stránkách www.cenia.cz,“ řekl Václav Veltruský, zástupce vedoucí odboru životního prostředí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Procedura posuzování vlivů na životní prostředí EIA vyplývá ze zákona a týká se všech velkých průmyslových, dopravních a jiných staveb a záměrů (výstavby dálnic, továren, ale i rybníků, úprav vodních toků, odlesňování a podobně).

Účelem procesu je zjistit, zda jsou negativní vlivy zamýšleného záměru společensky přijatelné. Pokud převáží negativní vlivy na přírodu, lidské zdraví nebo hodnotu krajiny nad ekonomickým či jiným přínosem konkrétního projektu, žádný úřad by pro takový projekt neměl vydat povolení.
Umožňuje, aby byly za účasti všech dotčených stran vyřešeny všechny podstatné potenciální problémy spojené s navrhovaným záměrem dostatečně včas před jeho realizací. Umožňuje zapojení veřejnosti do raných fází přípravy a navrhnout záměr tak, aby maximálně vyhovoval specifickým podmínkám dané lokality.

Odbor životního prostředí Městského úřadu v Lovosicích ještě vyjádření ke zjišťovacímu řízení EIA nevydal. „Zatím vidíme problém v tom, že bude stávající lokalita zatížena emisemi i imisemi z dopravy včetně hlukové zátěže z kamionové dopravy,“ řekla Dana Tschakertová, vedoucí lovosického odboru životního prostředí, které musí vydat stanovisko ke zjišťovacímu řízení do příštího týdne. Závěr zjišťovacího řízení pak bude vydán na základě stanovisek dotčených orgánů Krajským úřadem Ústeckého kraje.

Hlukem přetížené Lovosice čekají na D8
Kritickou situaci v Lovosicích má vyřešit až dostavba D8. Lidem, kteří bydlí v okolí silnice první třídy I/30 a jsou obtěžováni hlukem z osobní a těžké nákladní dopravy vedené z Ústí nad Labem na D8, nakonec hluková studie, kterou nechalo koncem loňského roku vypracovat Ředitelství silnic a dálnic ČR, nepomůže.
„Hluková studie, v níž jsme zmapovali okolí silnic první třídy po celé České republice, potvrdila, že v Lovosicích a Malých Žernosekách je řada lokalit, kde byly hlukové limity překročeny,“ potvrdil Karel Horníček, vedoucí oddělení koncepce a životního prostředí ŘSD Praha.
Výsledky studie mají krajští hygienici k dispozici zhruba tři týdny. Sloužit však nejspíš budou jen jako podklady k udělení výjimek k provozování těchto silnic.
Na avizovaná protihluková opatření totiž ŘSD nemá dost peněz. Výměny starých oken za okna s lepšími akustickými parametry se tak Lovosičané bydlící v hlukem nejvíce postiženým místech nedočkají.
„V této době to není priorita. Snažíme se vypracovat žebříček hlukem nejohroženějších míst a přednostně řešíme obce, kde víme, se situaci do budoucna nevyřeší ani obchvaty, ani přeložky. A těžké nákladní dopravě přes Lovosice a Malé Žernoseky by měla přibližně za dva roky odlehčit právě dokončená D8,“ dodal.

Autor: Jana Michálková

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 17 000 Kč

Úředníci ve skladech skladník. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: způsob kontaktování zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky, osobně.. Pracoviště: Ing. havel petr - ekomont, pracoviště litoměřice, Mlékojedská, č.p. 2153, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Miroslav Marhan, +420 607 567 063.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 456 Kč

Svářeči svářeč kovů a páječ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22456 kč. Volných pracovních míst: 25. Poznámka: místo výkonu práce: loděnice Lhotka nad Labem, Lhotka nad Labem č.p. 86, 410 02 Lovosice 2 a Račice, 411 08 Štětí., - vyučen v oboru - není podmínkou - může být nahrazeno délkou praxe nebo zkušenostmi z oboru , - je možné doložit jiný doklad o profesi svářeče (např. diplom, osvědčení, průkaz svářeče, svářečský kurz, atest, potvrzení o absolvování kurzu, apod.), - praxe v loděnicích výhodou, - práce v otevřených i zavřených prostorách loděnice za každého počasí, - práce fyzicky náročná, - různé typy svařování., První kontakt telefonicky od 8.00 - 16.00 hod. nebo e-mailem.. Pracoviště: Barkmet, a.s., provozovna lhotka nad labem, 410 02 Lovosice 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 14 850 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 14850 kč. Volných pracovních míst: 64. Poznámka: dělené směny : 4.00 - 10.00 hod., 16.00 - 18.00 hod., Jedná se o fyzicky náročnou práci za každého počasí, sběr hrášku a dýní. Před vznikem pracovního poměru je potřeba doložit doklad o zdravotní způsobilosti k výkonu práce od obvodního lékaře. Způsob prvního kontaktu: telefonicky.. Pracoviště: Vl-family, s.r.o., pracoviště v polepech, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Liliia Dublenych, +420 608 119 835.

Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 15 000 Kč

Ostatní pracovníci pro přípravu rychlého občerstvení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: prožná pracovní doba nebo turnusová pracovní doba. Příprava, zpracování a prodej kebabu. Manipulace s těžkým mraženým polotovarem (25-45 Kg). Způsob prvního kontaktu e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Lezzet s.r.o., provozovna roudnice nad labem, Špindlerova třída, č.p. 804, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Namig Aghayev, +420 776 774 677.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto hokej

Litoměřický Stadion slaví další výhru. V přípravě porazil Lausitzer

Krajský úřad Ústeckého kraje.

Ústecký kraj domlouval malé zakázky po telefonu i mailem

FOTO: Do Úštěka přijel po roce císař Karel IV. s družinou

Úštěk - Kejklíři, muzikanti, šermíři i řemeslníci zaplnili v sobotu 18. srpna centrum města Úštěk.

Vyhrožovali si, v pohotovosti byla policie i záchranáři

Úštěk – V kempu u jezera Chmelař bylo v neděli večer rušno.

OBRAZEM: Terezínské podzemí si prohlédly stovky lidí

Terezín - Stovky návštěvníku využily možnost podívat se do podzemních prostor terezínské pevnosti. Noční komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát do roka.

Češi si med oblíbili. Za posledních deset let spotřeba vzrostla o polovinu

Ústecký kraj - V Česku se v loňském roce vyrobilo 9365 tun medu. Lidé si cení jeho unikátní chuti i blahodárných účinků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT