Po 18 letech se tak stává bezpartijním. Jak uvedl, od 1. března začíná podnikat a více času chce věnovat i své rodině. Z řad ČSSD vystoupil 28. února. "Neztotožňuji se s názory současného vedení ČSSD. Nesouhlasím s posledními výroky našeho předsedy Paroubka. Jsem v dlouhodobém rozporu s krajem,“ odůvodňuje dále svoje rozhodnutí Jaroslav Grečl.

„Stál jsem u zrodu sociální demokracie na okrese a vidím situaci jinak než lidé, kteří dnes do ČSSD vstupují. Nelíbí se mi, jakým způsobem byla připravena kandidátka do krajského zastupitelstva. Až na jejím šestém místě skončila Jana Ryšánková, lídr kandidátky za Litoměřicko. Další z našich kandidátů se pohybuje až někde okolo třináctého místa,“ říká Grečl.

„My, kteří jsme měli zásluhy, jsme byli přehlíženi. Cítím, že bych teď už nebyl pro stranu přínosem,“ poznamenal Grečl. Zároveň však přiznal, že by se rád v budoucnu věnoval komunální politice. „Jestli jako straník či nestraník, ukáže čas,“ dodal.

„Vím, že odchází z rodinných důvodů. Myslím si ale, že by strana měla být různorodá a že každý člověk je pro nás přínosem,“ okomentoval včera Grečlův odchod současný předseda litoměřického okresního výkonného výboru Jan Piegl mladší.


Jedním z členů místní organizace ČSSD v Lovosicích, kteří odešli v loňském roce, byl i lovosický zastupitel Arpád Gebur. „Vstoupil jsem do ČSSD kvůli Zemanovi. Když odešel on, odešel jsem taky. Vadilo mi, že není dodržován volební program, špatná komunikace se členskou základnou a to, že se připomínkám místní organizace nikdo nevěnuje. Jsem přesvědčen, že odejdou i další,“ řekl Gebur.

Prvních deset do kraje: Jaroslav Foldyna (Děčín), Jana Vaňhová (Chomutov), Pavel Kouda (Most), Arno Fišera (Ústí n. L.), Petr Benda (Teplice), Jana Ryšánková (Litoměřice), Aleš Kassal (Louny), Martin Klika (Most), Petr Husák (Chomutov), Josef Macík (Ústí n.L.).