A to i přesto, že škody na území bývalého litoměřického okresu podle zjištění Deníku nevznikly na mnoha místech. Jednotky HZS Ústeckého kraje a jednotky dobrovolných hasičů vyjížděly podle tiskového mluvčího Lukáše Marvana v nejvíce případech kvůli spadlým stromům a větvím přes silnice či uvolněným plechům ze střech.

Ve Štětí přišla škola o střechu
Pořádnou spoušť však způsobila Emma nečekaně ve Štětí, kde především utrhla v sobotu po čtvrt na deset celou plechovou střech ze 2. základní školy ve Školní ulici. „Naštěstí střecha spadla do dvora, i když částečně prosekla na dvou místech střechu vedlejší budovy s třídami pro žáky prvního stupně,“ řekla starostka Štětí Zdeňka Rulíšková. Následky vichřice u školy odstraňovali spolu s hasiči a městskými policisty také dobrovolníci, kteří poskytli i techniku. „Za poskytnutou pomoc, bez které bychom se při likvidaci škod neobešli, všem velmi děkuji,“ zdůraznila štětská starostka. Včera podle jejích slov už následky viděl i zástupce firmy, která pracuje pro Českou pojišťovnu. „Celkovou škodu však zatím neznáme. Kvůli střeše se sejdeme hned v pondělí ráno,“ dodal místostarosta Antonín Šimral.
Na střeše, položené v roce 1991, naštěstí pod plechy zůstala původní izolace, takže do budovy nezatéká. „Ve škole se dá učit, ale žáci dostali v pondělí ředitelské volno, než bude okolí školy bezpečně uklizeno,“ poznamenala Rulíšková.

Poškozená auta, stromy přes silnici
Na silnici číslo 261 mezi Litoměřicemi a Mělníkem z přilehlého parku ve Štětí spadlo několik stromů. „Dále došlo k menším škodám na střechách několika domů a k poškození karosérie dvou zaparkovaných osobních motorových vozidel,“ zrekapituloval ředitel městské policie Jiří Hykl.
V Brňanech podle hlášení hasičů v sobotu po jedenácté hodině spadl smrk na domek. Stejně jako ve Štětí nikdo nebyl zraněn.
Zatímco v Ústeckém kraji vyhlásila společnost ČEZ kvůli desítkám poruch na vedení vysokého napětí a na vedení nízkého napětí již v sobotu v 10 hodin kalamitní stav, situace na Litoměřicku byla poměrně příznivá.

„Nejklidněji je v současné době na Litoměřicku. Pracovníci skupiny ČEZ dle svých možností dodávky průběžně obnovují, objevují se ovšem nové poruchy,“ hlásila mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Hendrychová v sobotu v patnáct hodin. Přesto docházelo k částečným výpadkům i v neděli, například v některých částech Lovosic.

Vyvrácené stromy v sobotu dopoledne způsobily také přerušení provozu na železniční trati mezi Prahou a Ústím na Labem v úseku Lovosice – Bohušovice nad Ohří.

„V 9.45 popadaly na trať stromy, provoz byl obnoven v 11.25. Stalo se tak před průjezdem vlaku EC 176 do Hamburku, který ale stejně musel končit v Děčíně, protože dál byla trať na německém území zcela uzavřena. Ve směru z Děčína nemohl projet jeden rychlík, ve směru z Prahy zůstal stát před omezením zmíněný vlak EC 176 a dva rychlíky směrem do Ústí nad Labem,“ řekl k situaci na Litoměřicku po sobotní vichřici mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.