„Přišlo hodně lidí, předpokládám, že tu dopoledne mohlo být okolo osmdesáti návštěvníků, což je přibližně jednou tolik, co v Lovosicích,“ sdělila Deníku Sandra Trestrová z Úřadu práce v Litoměřich. „I když byl začátek plánovaný až na desátou hodinu dopolední, tak vzhledem k tomu, kolik tu čekalo od rána lidí, jsme otevřeli již v devět hodin. Zájem o Trh pracovních příležitostí je také mezi zaměstavateli. Dnes se jich tu prezentovalo deset,“ vysvětluje Alena Křtěnová, vedoucí litoměřického Institutu trhu práce.

Trh pracovních příležitostí má mít přínos nejen pro lidi, kteří hledají práci, ale také pro zaměstnavatele. „Pro ty je výhodou, že si zde mohou obstarat kontakty se zájemci o práci a při té příležitosti je poznat a otypovat, v jakém odvětví by mohli najít uplatnění,“ vysvětluje Alena Křtěnová.

„Tato akce je bezesporu efektivní. Byli jsme na Trhu pracovních příležitostí v Lovosicích a určitě se zúčastníme i těch dalších. Tady v Libochovicích bohužel nebyl o práci u nás až takový zájem, ale bylo to způsobeno strukturou lidí, kteří se sem dnes přišli podívat. Byly to většinou ženy a ty příliš nevyhledávají práci řidiče autobusu,“ říká Jarolím Valín z ČSAD Slaný.

Trh pracovních příležitostí na Litoměřicku rozhodně nekončí. V příštích měsících zavítá do Roudnice nad Labem a následně do Litoměřic. „Tady v Libochovicích jde o třetí Trh pracovních příležitostí. První byl ve Štětí, kam přišlo zatím nejvíce lidí, druhý v Lovosicích,“ doplnila Sandra Trestrová.
Trh pracovních příležitostí pořádá Hospodářská komora společně s Úřadem práce v Litoměřicích v rámci projektu Institut trhu práce, který je financován Evropským sociálním fondem.