Příkladem je v této oblasti samotné bývalé okresní město Litoměřice. Doprava přímo v centru města a na jeho příjezdech je čím dál častěji kritická.
Situace dospěla tak daleko, že Ústecký kraj přistoupil ke stavbě dalšího mostu, který by městu měl odlehčit a zároveň zjednodušit a urychlit dopravu.
Vypjatá situce je v posledních letech také na sídlištních parkovištích. Ty byly projektovány a stavěny v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století, kdy byly počty automobilů na Litoměřicku mnohonásobně nižší.

Nyní není výjimkou, že jedna rodina žijící v panelovém domě má před domem zaparkovaných i více vozů. A města tuto situaci musí řešit. Některá města už tuto situaci začala v rámci svých finančních a především prostorových možností sídlišť řešit. Například v Lovosicích byla před několika měsíci dokončena náročná rekonstrukce vnitřního traktu ulice Osvoboditelů. Rekonstrukce, která přišla na několik milionů korun, přinesla více míst pro parkování, údajně by mělo přibýt také více zeleně.