„O problému s dodávkou vody mě informovali pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací v ranních hodinách. Později jsme s tajemníkem řešili situaci, že zaměstnanci úřadu budou muset kvůli nefunkčním sociálním zařízení jít domů. Na místě havárie jsem se byl hned ráno také podívat,“ uvedl starosta Roudnice nad Labem Zdeněk Kubínek.

Netekoucí voda potrápila také některé provozovatele restaurací. Mnozí z nich však své provozovny nezavřeli a uzpůsobili provoz aktuálním podmínkám.

„Vím, že z hygienického hlediska to není zcela správné, ale to by musely zavřít všechny hospody v centru. Navíc vodu do kuchyně nosíme z cisterny v kbelících a lahvích,“ svěřil se Deníku jeden z číšníků v restauraci na Karlově náměstí. Své jméno ani název provozovny si z pochopitelných důvodů nepřál uvést. Bez vody se ocitla přibližně polovina města, šlo hlavně o centrální část a okolí.

K havárii mělo dojít před osmou hodinou ranní. „V ranních hodinách došlo v ulici Špindlerova k poruše vodovodního řadu DN 200, který je hlavním přívodem z vodojemu Slavín. Tato porucha si vyžádala přerušení dodávky vody pro přibližně pět tisíc obyvatel. Náhradní zásobování je zajištěno cisternami,“ sdělila Deníku Iveta Kardianová, mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace.

Podle očitých svědků připomínala během pátečního rána roudnická Špindlerova ulice spíše řečiště. „Důvodem havárie mohla být také extrémní námaha, která je na vozovku a celou tuto ulici kladena velkým množstvím vozidel, které tu denně projedou,“ sdělil Zdeněk Kubínek.

Právě Špindlerova ulice je považována za nejvytíženější roudnickou ulici. Do doby, než bude dokončen obchvat města, se však situace nijak nezmění.
Podobné nehody na vodovodním řadu nejsou na Litoměřicku nijak neobvyklé. Před několika týdny se podobná událost stala v litoměřické Dlouhé ulici. Lidé tu zůstali více jak dva dny bez vody, ta se vyvalila z prasklého potrubí a zalila sklepy.

Na konci loňského října bylo pro změnu bez vody pět až šest tisíc lidí v Lovosicích, když pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací prováděli přeložku vodovodního řadu a náhradní zdroj vody spotřebu města nepokryl. Nečekaně se tehdy ocitlo bez vody například zdravotní středisko, školy i školní jídelna. Voda netekla ve více než polovině města.