Nové lampy veřejného osvětlení mají být zapojeny tento týden, parkové úpravy budou provedeny na jaře.

V Lovosicích tak byla opravena další část města, která se v minulosti stala terčem kritiky občanů, jen díky tomu, že město v loňském roce získalo peníze z prodeje průmyslových zón.

Na kompletní vyřešení stavu přístupové cesty a chodníků ve vnitřním traktu, zpevnění ploch a vybudování parkovacích míst spolu s rekonstrukcí kanalizace a veřejného osvětlení město peníze nemělo.

Jediný vydlážděný chodník při hlavních vstupech do domů, který město nechalo vybudovat na konci roku 2006 a za nějž zaplatilo sedmdesát tisíc korun, problém neřešil.

„Na provedení prací chybělo finanční krytí. Akci bylo možné realizovat až po prodeji průmyslových zón v Lovosicích a následném schválení finančníchprostředků zastupitelstvem města ve II. rozpočtové změně,“ říká Martin Dlouhý, vedoucí odboru regionálního rozvoje a správy města Městského úřadu v Lovosicích.

„Konečně jsme byli vyslyšeni,“ pochvaluje si nyní Věra Hrabicová, jedna z nájemnic domu, která kvůli opravám vnitřního traktu vyvíjela v posledních pěti letech na lovosickou radnici zvýšený tlak. „Máme chodníky, kanalizaci, komunikaci, parkovací místa pro auta i místa vyčleněná pro kontejnery. Přibyly lampy veřejného osvětlení a máme prořezané keře,“ dodává.

Podle lovosického místostarosty Vladimíra Johna zaplatilo město za rekonstrukci vnitřního traktu v ulici Terezínská jeden milion sto tisíc korun.
„S tím, jak to tady vypadalo dříve, se současný stav nedá srovnávat. Roky se tu nedalo suchou nohou projít. Věčně jsme byli od bláta jak my, tak auta. Teď jsme moc spokojení,“ shodli se Petr Cerha a Blanka Zdvořáková. Jejich slova potvrdila i důchodkyně Miluše Štichová. Fakt, že kontejnery na odpad zmizely z pod oken bytů, zase přivítala Dana Vernerová.

„Vše je provedeno kvalitně, můžeme opravdu jen chválit a děkovat. Zastupitelstvu i místostarostovi Vladimíru Johnovi, který akci dozoroval. Celý trakt zkulturněl a je na něj pěkný pohled,“ uvedla Věra Hrabicová jménem nájemníků v dopise, který na radnici zaslala.

„Přivítali bychom, kdyby byla nová silnice označena jako jednosměrka. Je dost úzká a některá auta sem začala najíždět vysokou rychlostí, přestože tu běhá dost dětí. Ve chvíli, kdy se sobě budou protijedoucí auta vyhýbat, mohlo by snadno dojít k neštěstí,“ poznamenaly Henryka Grusserová a Miluše Kurciníková, další nájemnice domu.