VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Annu Podpěrovou

…, místostarostku města Hoštka

18.1.2008
SDÍLEJ:

Anna PodpěrováFoto: archiv

Město Hoštka se stalo vyhledávaným místem pro výstavbu rodinných domků i pro bydlení jiného typu. Významnou roli při rozhodovaní, zda se sem přestěhovat, hraje i pěkné prostředí. Má město v blízké době v plánu výsadbu další zeleně v obydlených zónách?

Hoštka se dlouhodobě věnuje problematice životního prostředí. Podařilo se stabilizovat průtok vody v Obrtce, byly vybudovány retenční nádrže a vysazeno tisíce stromů v okolí města. V současné době je připravován projekt komplexního řešení sídlištní zeleně. Bude to akce, která si vyžádá značné prostředky a delší čas než období jednoho roku. Město podá žádost o podporu z fondů EU. Pro první etapu je zpracováno řešení 10 lokalit, na příklad zeleň u panelových domů, okolí hřbitova, různé parčíky a aleje a dokončení výsadby zeleně v okolí nových stavebních celků jako je sportovní areál a Lindův dvůr. Bude odstraněno opakované splavování zeminy z polí nad novými vilkami v Kochovicích výsadbou stromů na severním svahu o rozloze více než 4000 m. V blízkosti školy vznikne naučná stezka. V dalších etapách se projekt zaměří na menší sídla a úpravu venkovských návsí Velešic a Malešova Velkým problémem je vyřízení vlastnických vztahů, které musí být řešeny v souladu s dotačními podmínkami. (ich)

18.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení