VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jestli Libochovičtí pozemek nedostanou, vrátí dotaci

Libochovice - Výstavba nového víceúčelového hřiště v Libochovicích, o níž město dlouhodobě usiluje, je ohrožena. Libochovičtí na ni získali dvoumilionovou dotaci od Nadace ČEZ s podmínkou, že bude pozemek, na němž tzv. Oranžové hřiště vznikne, majetkem města.

16.1.2008
SDÍLEJ:

Žačky 7. třídy libochovické ZŠ v úterý cvičily při hodině tělesné výchovy v tělocvičně TJ Sokol, která je od školy vzdálena asi tři sta metrů. Foto: Jana Michálková

Pozemek však stále patří státu. Městu proto hrozí, že pokud peníze neproinvestuje do konce června letošního roku, bude muset vysokou dotaci vrátit.
Urychlený převod pozemku přislíbilo libochovické radnici bývalé vedení litoměřického pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. ÚZSVM později trval na odkoupení pozemku.

„Byl by to pro nás problém. Jen spoluúčast města k dvoumilionové dotaci je 1 300 tisíc korun, což je pro městský rozpočet vysoká částka,“ upozornil tajemník libochovického městského úřadu Jiří Černý.

Víceúčelové hřiště by mělo být vybudováno na pozemku těsně sousedícím s místní základní školou, která svoji tělocvičnu nemá. „Hodiny tělesné výchovy probíhají v hale a tělocvičně objektu TJ Sokol Libochovice ležícím zhruba 300 metrů od školy. Za příznivého počasí využíváme i zdejší stadion, který se nachází ve větší vzdálenosti od školy. Z tohoto důvodu musejí být hodiny tělocviku kratší, aby žáci spolu s učiteli stihli přesuny z jednoho místa na druhé,“ řekl ředitel libochovické ZŠ J. E. Purkyně Josef Krob.

„V minulých dnech byl záměr bezúplatného převodu nemovitosti ve veřejném zájmu na město Libochovice schválen,“ sdělila na dotaz Deníku Helena Brožovská, ředitelka Územního pracoviště Ústí nad Labem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

„Odbor Odloučené pracoviště Litoměřice při realizaci uvedeného pozemku postupuje dle zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích,“ odpověděla na otázku, proč ÚZSVM trval na odkoupení pozemku. Jak dále uvedla, v současné době je návrh smlouvy o bezúplatném převodu nemovitosti připravován. Konečné znění smlouvy bude poté zasláno ke schválení a projednání zastupitelstvu města a k podpisu starostovi.

„Platnost oboustranně podepsané smlouvy je však podmíněna udělením schvalovací doložky Ministerstva financí ČR. Z tohoto důvodu nelze předem odhadnout, kdy bude pozemek městu Libochovice převeden,“ uvedla Helena Brožovská.

„Předpokládám, že vybudování hřiště v daném termínu stihneme,“ dodal starosta Libochovic Jaroslav Beneš.

16.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

Aleš Pařízek z 18. volebního okrsku v Litoměřicích vysypává obálky s volební urny.
AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
9

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Litoměřice trápí polétavý prach. Radnice hledá zdroj

Litoměřice – Radnice v Litoměřicích umístila do ulic 12 monitorovacích stanic, které mají prověřit důvody zvýšené prašnosti ve městě. Na zvýšený výskyt polétavého prachu si lidé často stěžovali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení