Pošta má zaručeno dominantní postavení na trhu a rozhodující slovo v ní má stát. Přesto ministerstvo financí schválilo návrh České pošty na zvýšení cen služeb v letošním roce.

Navýšení cen se týká několika poštovních služeb. Veřejných institucí a občanů se však dotkne především zdražení běžných a doporučených dopisů.

„Cena běžného dopisu se zvedla o dvě koruny padesát haléřů. Za doporučený dopis naši zákazníci platili dvacet dva korun a od Nového roku to je dvacet šest korun,“ uvedla mluvčí Českých pošt Dita Václavíková. „Jsme rádi, že ministerstvo vyšlo vstříc požadavkům České pošty a přistoupilo na naše podmínky. Za poslední tři roky jsme nesáhli na ceny. Je tedy logické, že se zdražení energií a pohonných hmot odrazí i na poštovném,“ vysvětluje neoblíbené navýšení tisková mluvčí České pošty Dita Václavíková. Podle jejích slov jsou služby stále nejlevnější v Evropě.

„Dříve jsem posílala pohledy pravidelně před Vánocemi a Velikonoci. Při dnešních cenách si to však již nemohu dovolit. Mrzí mne to. Byla to pěkná tradice, která určitě přátele zahřála u srdce, ale teď na ni už nemám,“ řekla Lenka Nováková z Litoměřic.